Level měl přestat vycházet. V tom se náhle objevil Draken a plány Burdě překazil. V internetovém rozhovoru jsme se dozvěděli, že koupě Levelu byl prý výhodný byznys, i přesto, že časopis byl už nějakou dobu ztrátový. Počty stranou, nový Level prý bude maximálně skvělý časopis, a to i přesto, že v něm nebude tolik změn, jak by si člověk u takového restartu časopisu představoval: Level zůstává u PC, budou v něm recenze, témata, i retro a dost možná i příloha, která v posledních pěti letech neměla moc smysl, resp. neměla tolik příznivců, kteří by ji ocenili. Bude to více či méně stejný časopis. Tak proč se na něj těšit?

To je otázka, proč se těšit. Pokud přehlédneme návrat Ondřeje Průšy (a že se to dá přehlédnout jen s velkými hřeby zaraženými do kolenou), co jiného tu je, na co se všichni v komentářích všude, kde se píše o „návratu“ Levelu na stánky, tak moc těší? Oznámená jména redaktorů tím důvodem nejsou, vždyť Petr i Martin v Levelu byli ještě docela nedávno a čísla prodejnosti (= zájem ze strany čtenářů) se i s nimi za kormidlem pomalu kutálela do sklepení vydavatele Burdy, která ho po osmnácti letech stopla.

Ten hlavní zdroj těšení hráčů v diskusích je převážně v jednom: Většina očekává velké snížení ceny časopisu, počítají s cenou někde okolo sta korun. Level za stovku zní jako dobrá koupě, zejména pro ty, kdo si časopis kvůli ceně už dlouho nekoupil. S ohledem na skutečnost, že ještě nedávno se Level prodával za divokou cenu 260 korun, pouhá stovka tak může znít jako krádež za bílého dne. Je ale stovka vůbec reálná? Z internetového rozhovoru totiž vyplynulo, že Level bude tisknutý na normální papír (čili posun vpřed), a pokud tak neplánují, Draken a jeho kumpáni, prudké snižování počtu stránek, tak nějaké drastičtější zlevňování časopisu (o více než dvacetikorunu) je zřejmě úplně mimo hru. Je? Pokud ano, hlavní důvod těšení se na Level se tím pádem mění na druhou nejčastěji zmiňovanou položku v diskusích: žádné DVD navíc. Příloha je ale „tak trochu“ spojená s vysokou cenou, a pokud Level nepůjde s cenou dolů, je téměř jisté, že příloha být musí, v takovém případě to dvoukorunové DVD u časopisu holt bude. Protože ta plná hra někomu za ty dvě stovky stojí – avšak bez ní by časopis za dvě sta nikdo nekoupil.

Nemálo čtenářů v diskusích není schopno definovat, co vlastně chtějí, a stačí jim pouhé ujištění, že Level bude NOVÝ. Už jen tohle prázdné marketingové heslo stačí, aby si někdo, kdo s Levelem vyrůstal, udělal po letech čas na projížďku k trafice (a že nejde jen o jednoho člověka, jak si lze přečíst v diskusích). S Drakenem, nejpopulárnějším šéfredaktorem v historii Levelu, za volantem to přece musí klapnout, ne?! Nebo že by ano?

Level musí nabídnout něco, co tam (uvnitř) v posledních letech scházelo, resp. zbavit se všeho, co potenciální čtenáře odrazovalo. Zbaví se přílohy a tím pádem dojde ke snížení ceny? Pokud ano, začínám se na „nový“ Level těšit. Další, co mě osobně bude, ještě před otočením obálky, zajímat: Bude Draken psát články???