…řekli Valve v roce 2020. Valve jsou ví jak na to. Výborné hry, výborný Steam, revitalizování PC coby herní platformy, klobouky a hromada dalších iniciativ, které jinde prostě nenajdete. Teď udělali další skvělou kulišárnu – nechali hráče, aby si sami udělali nový oficiální update do Team Fortress 2. Za chvilku by mohli vydat Valve jen nějaké nástroje a guidelines a vzkázat nám, abychom si toho třetího halfa udělali sami, když ho furt tak chceme.

Samotní Valve podporují Team Fortress 2 pomalu víc, než některé firmy své MMO hry. Teď ale přišel zlom v tom, že update Robotic Boogaloo vytvořila kompletně komunita. Vývojáři z Valve se tvorby obsahu ani nedotkli (víceméně). Jen nastavili nějaká pravidla a pak to nahodili do hry coby oficiální update. Geniální.

Ještě zajímavější je vlastně začátek – ten je pro Valve už klasický. Hráči začali sami od sebe něco dělat, někdo z Valve si toho všiml, oslovil je a šup, hned je z toho hra. Udělali to tak prakticky u všeho kromě Half-Life. Update je samozřejmě zdarma, ale jsou v něm robotické krabice, které odemknete klíčkem za dva a půl dolaru. Část z toho půjde přímo tvůrcům updatu, kterých je 51 – tedy skoro jako slušně rozjeté středně velké studio.

S tím, jak chtějí Valve postupem času dát kontrolu nad obchodem na Steamu hráčům, nechávají je dělat do svých her předměty a teď už i velké updaty, tu za chvilku fakt budeme mít rozjetou tvorbu her, kterou budou dělat napůl Valve a napůl komunita. Třeba jim to ten vývoj zrychlí a Half-Life 3 přijde dřív, než mi vypadají všechny vlasy.