Plants vs Zombies 2 from PopCap and EA

Konečně nám vyšlo Plants vs Zombies 2 i na Androidu a to by nebylo, abych si hru nevyzkoušel. Jednička mě bavila velmi a dvojka vypadala pěkně. Navíc nepřišla hned za půl roku, takže jsem byl, společně s miliony dalšími hráči, připraven. Stejně jako tvůrci, kteří dali do podtitulku “It’s about time”. Hned po vydání se ale na internetu objevila solidní shitstorm kvůli tomu, jak v PvZ2 funguje free to play model. A víte co? Ono to tak hrozné není.

Hra je zadarmo a nemusíte do ní vrazit ani halíř. Nejde ale o to co si můžete nebo nemůžete koupit. Problém byl v tom, že pro postup do další oblasti (Egypt – Piráti – Divoký Západ) musíte nagrindovat určitý počet hvězdiček. Problém měl být v tom, že grindovat musíte ve starých levelech, které jste už prošly. Tedy hrát je znova a znova, protože při prvním hraní ty hvězdy získat nejde.

Znělo to hrozně, ale když jsem si to teď zahrál, tak se spíš divím tomu hejtu. Vždyť je to úplně v pohodě. Internet se zase na chvíli zbláznil a přišla klasická overreaction. Farmení hvězdiček je naprosto v pohodě. Pro postup do druhého světa potřebujete jen osm hvězdiček a jejich získání je rychlé, jednoduché a zábavné. Nemusíte znova proběhnout všechny už dokončené úrovně.

Pár hvězdiček získáte během normálního hraní a těch pár, které vám zbývají, musíte nafarmit. Vtip je ale v tom, že nehrajete znova ty stejné úrovně. Můžete se na ně dívat jako na jakési výzvy. Tuhle nesmíte utratit žádné sluníčko po dobu 45 sekund, támhle zase nesmíte ztratit dopředu vystrčená sluníčka, jindy musíte zabít pět zombíků během pěti vteřin, nebo si musíte vystačit jen s určitým množstvím kytek. Podmínky se liší a hratelnost příjemně ozvláštňují.

Ano, je to to stejné, ale vlastně není. S takovou se dají staré úrovně hrát bez problémů dokola úplně v pohodě. Hlavně je hrát ale nemusíte – pár hvězdiček dostanete normální cestou, pak si dáte jedno dvě opáčka a máte dostatek hvězdiček pro postup do dalšího levelu. Plants vs Zombies 2 tak podle mě nejsou v žádném případě nějaké laciné mikrotransakční dojení krávy a už vůbec tam nesehrály peníze roli v designu hry. Nebo možná jo, ale pak to tvůrci skvěle zamaskovali. PvZ 2 jsou prostě úplně v pohodě.