Screenshot of statue from Deathfire video game

Realms of Arkania znáte? Alespoň jeden díl? A co Planescape: Torment? Říká vám to něco? Možná jste někde zahlédli její krabici, na níž je vyobrazena taková podivně modrá tvář, která vám uvízla v paměti, aniž byste třeba věděli, jaký produkt se v krabičce nachází. Jméno z vás pravděpodobně nedostanu, ale výše zmíněné hry vám určitě alespoň něco musí říkat. Vždyť patří do zlatého fondu videoher! No a ta tvář patří osobě, která v těchto dnech potřebuje vaši podporu. Guido Henkel needs you!

Dnešního dne se rozjela kampaň na Kickstarteru, jejímž účelem je získat finance na nový oldschool RPGčkový projekt jdoucí ve stopách dungeoních sérií jako byla Wizardry, Realms of Arkania, Might & Magic, Ishar, Krondor, Antara a další – nejnověji pak Legend of Grimrock. Tento projekt se zve Deathfire: Ruins of Nethermore a stejně jako v již zmíněných sériích, máte tu na starosti skupinku dobrodruhů, o které pečujete, a s nimiž vyrážíte do různých končin nemilosrdného fantasy světa, kde svádíte boj s přívrženci zla. Jedním z důvodů (a že jich je mnohem víc), proč podpořit zrovna tento projekt, je onen fakt, že souboje tu jsou sváděny v rámci pravidel „turn-based“, hezky česky řečeno: na kola. A her s tímto systémem „jednou já, jednou oni“ dnes moc není. Pokud tedy máte chuť takhle odskočit si ze Skyrimu do nové obdoby Wizardry, nezbývá vám nic jiného, než nainstalovat starší hru.

Ale proč to dělat, když můžete poslat menší, či větší (podle toho, nakolik je vaše krev RPG pozitivní), obnos do kasičky tohoto Kickstarteru, čímž umožníte vznik zbrusu nové hry jdoucí ve šlépějích těch nejlepších turn based dungeonů všech dob. Ze stránky na Kickstarteru se lze dozvědět, o nakolik propracovanou hru půjde. Vaši hrdinové budou mezi sebou komunikovat, což mi připomíná, jak se mi kdysi v Isharu jednou pozabíjeli dva „parťáci“… Skupina bude plně nadefinovatelná, takže se nebojte, že by se vám skupinka pohádala hnedka na začátku. Celkově má jít o větší dobrodružství, než byla Realms of Arkania.

Za dobu psaní tohoto článku se počet tzv. „backerů“ zečtyřnásobil. Doufejme, že se nakonec zadaří a Deathfire se dostane na monitory našich PC. Guido Henkel se na Twitteru před pár týdny nechal slyšet, že zájem o hru už projevila Sony s úmyslem dostat ji na PS4.

Odkaz na Kickstarter kampaň: http://www.kickstarter.com/projects/g3studios/deathfire-ruins-of-nethermore