shot of smart contact lens from google

Byl to plodný týden. Hromada témat jak z herního, filmového, tak technologického rybníčku. Jak jsem ale postupně každý den probíral a třídil témata na nedělní šedesátčtyřku, bylo jasné, že tentokrát bude dominovat Google. Každý den měl nějaké zajímavé oznámení, novotu, nebo vychytávku. A to se mi prostě nechtělo ignorovat. No posuďte sami – pomalu si pomocí Chrome dělá z Windows 8 svůj operační systém, k tomu si koupil termostaty za 3 miliardy, vysmál se Opeře, zvítězil u soudu s Google Glass a navíc ještě představil chytrou čočku. Poďme na to:

Hnízdo

Pondělí, 13. 1. 2014

Google si koupil termostaty za 3,2 miliardy dolarů. V hotovosti. Takhle jednoduché to samozřejmě není a startup Nest nemá jen chytré termostaty. Má data uživatelů a Googlu se jistě sbíhají sliny. Zlý jazykové ať svá jazyčiska umlčí, mně se idea chytrého termostatu případně ovládaného přes Android líbí. Je to další odvážný krok Googlu a bude zajímavé sledovat, jak to za pár let skončí.

Zdroj: http://investor.google.com/releases/2014/0113.html

OS

Úterý, 14. 1. 2014

Dřív to bylo jen v dev verzi, teď už debutovala i v ostré verzi. Pokud máte aktuální Chrome a Windows 8, tak si můžete tak trochu vyzkoušet Chrome OS. Moje první reakce byla negativní, protože Windows používám léta stejně. Po chvilce si na to ale jde zvyknout, obzvláště když máte všechno v cloudu u Googlu a děláte většinu věcí na webu. Chci Chromebook. Pořád.

Zdroj: http://chrome.blogspot.cz/2014/01/everyone-can-now-track-down-noisy-tabs.html?

FUP

Středa, 15. 1. 2014

Kdysi s tím zazářila Opera. Chrome ze zmenšování velikosti stránek teď udělá běžnou funkci pro masy. Opera vždycky byla a pořád je okrajovou záležitostí pro pár nerdů. Právě díky Chrome by se mohlo začít krásně šetřit daty na mobilech, což je vítaná změna. Google to navíc uvede i pro iOS verzi prohlížeče. Časem by to mohlo být i na desktopech – ostatně, proč ne?

Zdroj: http://chrome.blogspot.cz/2014/01/more-web-more-savings-with-chrome-for.html

Cukrovka

Čtvrtek, 16. 1. 2014

Minule jsem Google čočky naznačoval a dnes tomu tak opravdu je. Jen to není zmenšení Google Glass, ale speciální zdravotní čočka na detekci na měření glukózy pro diabetiky. Čočka bude určitě umět časem víc, až z toho nakonec budou Glass. Už v minulosti mluvil Google o jakési chytré tabletě propojené s telefonem a o dalších plánech na “chytré” zdravotnické doplňky. Budoucnost je už teď!

Zdroj: http://googleblog.blogspot.cz/2014/01/introducing-our-smart-contact-lens.html

Řízení

Pátek, 17. 1. 2014

Pamatujete ještě na případ, kdy měla ženská dostat flastra za řízení s Google Glass? Tak je po všem – soud to smetl, protože neexistuje důkaz, že by měla Glass zapnuté. Zajímavé. U telefonu je to jasné, musíte ho držet u ucha. Ale co Glass? A pak případně chytré čočky? Zákony budou muset tyhle chytré věcičky chtě nechtě akceptovat, technologie totiž začíná být pomalu “neviditelná”.

Zdroj: http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2323590/google-glass-driving-case-is-thrown-out-of-court