Dalanaar concept art from WarCraft movie

Původní datum uvedení do kin bylo 18. prosince 2015. Natáčet se začne už za pár měsíců, na začátku roku 2014. Nějakou dobu se bude natáčet, pak pojede dlouhá postprodukce a v prosinci 2015 do kin. Film podle WarCraftu to měl pěkně naplánované. Vánoční slot v kinech je dobrý – jsou svátky, do kina chodí celé rodiny. Hlavně v roce 2014 skončí trilogie The Hobbit a WarCraft by mohl na Jacksonovu epickou fantasy tak trochu navázat. Inu, naváže, ale až o pár měsíců později.

Nedlouho poté, co studia hrdě oznámila datum premiéry na 18. prosince 2015, přišel J.J. Abrams a Disney s tím, že nové Star Wars: Episode VII, bude mít premiéru ve stejný den. To nevěštilo nic dobrého… Nikdo nechce jít proti Star Wars. Vsaďte boty na to, že v prosinci a v lednu 2015 toho v kinech asi moc nebude. Všichni se budou novým Hvězdným Válkám klidit z cesty. I WarCraft. Jakkoliv je to ve videoherním světě obří značka, ve filmovém je to nikdo.

A vůbec, ani sebevětší filmová značka nechce jít proti Star Wars. Ty jsou totiž ze všech největší. A to si pište, že Disney nasypou do marketingu neskutečné množství peněz. Do března snad hvězdoválečná mánie opadne a bude se zase chodit do kina na jiné filmy. Třeba na WarCraft. Nové datum premiéry WarCraft filmu je totiž 11. března 2016. Pokud se na tohle datum nenaplánuje nový Star Trek, další Bond, nebo podobný velikán s podobnou cílovkou, bude to v pohodě.

S WarCraft filmem to zatím vypadá nadějně. To málo, co režisér Duncan Jones odhalil na BlizzConu, vypadalo hodně slibně a dokonce teď odešel z režisérského postu na životopis Iana Fleminga. Důvod byl prostý, Jones se chce věnovat jen a pouze WarCraftu, přípravy druhého filmu by nestíhal. První klapka by měla padnout velmi brzy a snad se za nedlouho dozvíme i herecké obsazení. Těším se!

Update, 5. 12. 2013: Slashfilm přišel s oficiálním oznámením studií Legendary a Universal Pictures, která zveřejnila několik potvrzených herců:

  • Ben Foster (IMDB)
  • Travis Fimmel (IMDB)
  • Paula Patton (IMDB)
  • Toby Kebbell (IMDB)
  • Rob Kazinsky (IMDB)

Dominic Cooper (IMDB) zatím definitivně potvrzený není, ale jednání s ním jsou prý v posledních fázích. Připomeňme, že na aktuální verzi scénáře se podílel jak scénárista Charles Leavitt (IMDB), tak režisér Duncan Jones (IMDB) a že natáčet se začne už za měsíc, v lednu 2014.

Pro hráče je příjemnou informací to, že na produkci filmu se bude podílet několik vysoce postavených tvůrců z Blizzardu. Jako executive producer přiloží ruku k dílu Paul Sam a dokonce i Mike Morhaime, spoluzakladatel a šéf Blizzardu. Jako co-produceři pomůžou Chris Metzen, Nick Carpenter a Rob Pardo. Za sebe říkám, že jsem klidnější. WarCraft film má nejlepší předpoklady k tomu, aby to byl první povedený a zároveň i velmi úspěšný film podle hry.

Zdroje: Variety, Slashfilm