Screenshot from video game Mousecraft
Pamatujete ještě ne Lemmings? Poslední díl vyšel bůh ví kdy a dlouho tu nic takového nebylo. Nebo se to ke mně nedostalo. Teď se ale objevila zajímavá kombinace Lemmingů a Tetrisu s názvem MouseCraft. MouseCraft je v jádru hlavně Lemmings. Máte level ve kterém jsou překážky a někde je tam i jakýsi portál se sýrem. K němu se musí myši dostat. Jakmile je vypustíte z takového toho kolečka pro křečky, začnou si to štrádovat rovnou za nosem. Myši nemůžete nijak přímo ovládat, ale můžete manipulovat úrovní jako takovou. 


Enter Tetris. Ve starých Lemmings jste mohl úroveň trochu upravovat pomocí skillů jednotlivých panďuláků. Tady jsou vám myši docela na prd, nic neumí. Jen chodit, hopsat a žrát sýr. O úpravu levelu se tak musíte starat vy a to pomocí tvarů z Tetrisu. Támhle je malá díra, kterou musíte zalepit tvarem “T”. Támhle zase musíte dát kostičku, tady “L” a tak dále. Myši jdou a pokud narazí na překážku, otočí se a jdou zase zpátky.

Jak si asi dokážete představit tak to začíná velmi triviálně, ale obtížnost se za pár levelů začne násobit a pak už musíte několikrát zkoušet různé varianty, než přijdete na ten nejlepší postup. Nejde totiž jen o to dopravit myši k sýru, což je hlavní cíl, ale taky posbírat po cestě krystaly a další věci. Čím víc toho posbíráte a čím víc myší se dopraví do cíle, tím líp.

Postupem času taky získáte nové typy Tetrisových tvarů, v úrovních budou zajímavější překážky, budete mít možnost bořit už položené kostičky a tak dále. Komplexnost a složitost pomalu narůstá a popravdě se mi nechtělo ani dohrávat tu Early Access verzi. Na to jsem moc líný. Ale je to fajn a pokud vám takovýhle typ her chybí, nešlápnete s MouseCraftem vedle.

http://mouse-craft.com/