reaper from mobile version of dungeon keeper by ea mythic

V EA jsou mimo. Totálně mimo. Ne snad proto, že by dělali špatné hry, nebo špatná rozhodnutí. Ta dělá každý. Pak se ale poučí a příště to udělá líp. Jinak. V EA jsou idioti kvůli opičkám, které dělají kolem svých průšvihů. Neumí se ani trochu poučit. Podle průserů kolem Sim City a Battlefieldu by se dala napsat kniha o komunikaci, krizové komunikaci, PR apod. Obzvláště fascinující je aktuální případ mobilního Dungeon Keepera, který to odtržení od reality jen podtrhuje.

Fakt bych chtěl být u té porady, kdy řešili koncept hry, její název a to, jak ji budou prodávat. Nejsem chytřejší než všichni lidi v EA, ale sakra. Staré oldschool hráče prvních dvou dílů tímhle mobilním pokusem nasrali. Což věděli a počítali s tím. Nedokážu si představit, že by si Paul Barnett a jeho tým řekli, že tohle bude parádní hra pro všechny hardcore oldschool PC hráče, kteří na prvních Dungeon Keeperech vyrůstali.

Stejně tak nemohli značku použít k tomu, aby na ni nalákali nové hráče. Mladí hráči Dungeon Keeper neznají, takže pro ně je to další bezejmenná mobilní free to play hra, nic víc. Takže jednu skupinu jsme nasrali a pro druhou je název naprosto irelevantní a nic neříkající.

Ať nad tím přemýšlím ze všech možných úhlů, tak mi z toho vychází jen jeden jediný možný výsledek. V EA si prostě na poradě řekli, že úmyslně zneužijí oblíbenou značku Dungeon Keeper za účelem nalákání co největšího počtu hráčů. Ví, že je všechny naserou, ale budou doufat, že alespoň někoho z nich ta drzost neurazí a nějaké peníze tam přeci jen utratí.

Odmítám věřit tomu, že by v EA byli opravdu takoví omezení kreténi, že by upřímně věřili, že tohle ty staré hardcore hráče potěší. Nevidím tedy žádnou jinou možnost, než úmyslné znásilnění a zneužití značky.

Ano, je neuvěřitelná hloupost, aby byla EA zvolená nejhorší firmou v Americe. Je to blbost. Ale tohle jsou přesně ty věci, kvůli kterým to EA letos znova vyhraje. Problém nejsou hry. Ty jsou většinou v pořádku a často jsou i skvělé. Problém je komunikace, absence respektu, zdravého rozumu a vůbec styl jednání a uvažovaní. Těším se na den, kdy se EA konečně poučí z vlastních chyb. Snad mezitím nestihnou podělat dalších x her.