screenshot from gears of war 3 video

Kickstarter Kingdom Come: Deliverance sleduju pořád bedlivě, ale nový update vyjde až příští týden, takže zatím máme jen spuštěná fóra. Navíc to už přešlo do té fáze, kdy se rychlost přibývání financí skoro zastavila, takže je to teď trochu nuda. Mnohem zajímavější to bude těch posledních pár dnů. Než se tam ale dostaneme, bude ještě pár šedesátčtyřek. V té dnešní se můžete podívat na Gears of War pro Xbox One, co chystá Amazon, nebo že zase další studio propouští a bude dělat hry jen pro mobilní platformy:

Gears

Pondělí, 27. 1. 2014

Microsoft si od Epicu koupil Gears of War a vývoj nových her povede v Black Tusk sám Rod Fergusson. Nechtěl bych značku ani vývojáře podceňovat, ale tady bude potřeba pořádný reboot. Myslím si, že udělat “zase další GoW” neprojde. Trojka to příběhově uzavřela, Judgment tomu podrazil nohy. Další Gears nejsou potřeba. O to zajímavější výzvu před sebou vývojáři mají. Dovolí jim Microsoft něco odvážnějšího?

Zdroj: http://news.xbox.com/2014/01/games-microsoft-studios-gears-of-war

Amazon

Úterý, 28. 1. 2014

Letošek bude pro Android velký rok. Možná vyjde Android 5, ale hlavně se systém od Googlu podívá konečně do obýváku. Ve velkém. Amazon totiž chystá svoji malou konzoli a dřív se šuškalo i něco o Googlu. Jestli to někdo prodá, tak právě Amazon, který má všechny formy zábavy pod palcem. K Androidím konzolkám by se mohli naklonit všichni kromě hardcore hráčů. Takže většina zákazníků.

Zdroj: http://www.vg247.com/2014/01/28/amazons-android-console-to-launch-this-year-priced-below-300/

Motorola

Středa, 29. 1. 2014

To, o čem se spekulovalo od začátku, se potvrdilo. Ne snad že by Google koupil Motorolu aby ji pak prodal, ale to, že ji koupil hlavně kvůli patentům. Právě teď ji totiž prodává Lenovu. Celá Motorola Mobility tak přejde pod Lenovo, ale patenty zůstanou u Googlu. Stejně jako koncept toho skládacího telefonu Project Ara. S tím má Google nemalé plány a já jsem zvědavý.

Zdroj: http://googleblog.blogspot.cz/2014/01/lenovo-to-acquire-motorola-mobility.html

Mobilní

Čtvrtek, 30. 1. 2014

Další studio které prochází restrukturalizací a bude se zaměřovat na vývoj na mobilní platformy. Zajímalo by mě, kdy tahle šílená mobilní zlatá horečka skončí. Kdy se všichni přestanou hrát za mobily, jako by to byl nějaký svatý grál? Pochybuju, že na nich tolik lidí vydělává. Hrstka her uspěje a vydělá miliony, zbytek živoří. Tak jako všude. Udělat hru na mobily ale holt nestojí tolik…

Zdroj: http://www.polygon.com/2014/1/30/5362174/layoffs-hit-ea-salt-lake-studio-as-developer-shifts-to-mobile-focus

Wii U

Pátek, 31. 1. 2014

Další týden, další zpráva o tom, jak je Wii U v řiťce. Tentokrát na něj kašle Warner Bros, který rovnou zaříznul season pass u Batman: Arkham Origins a Nintendo tak obepisuje všechny, kteří si ho předplatili, s kompenzací. Oficiálním důvodem je malá poptávka po DLC. Wii U se už nespraví. Čím dřív ho Nintendo zařízne, tím líp. Mobilní “reklamní” iniciativa zatím taky nic moc.

Zdroj: http://www.vg247.com/2014/01/31/batman-arkham-origins-wii-u-dlc-cancelled-warner-bros-confirms/