„Now it’s my turn! …seeeeeep.“

V předchozím článku kolega MickTheMage sdělil své poznatky o nejděsivějších hrách uplynulého roku – a teď je řada na mně. Rok 2012 přinesl zejména spoustu nových dílů. Některé se vůbec nepovedly. U některých to nebylo žádné překvapení – devátenáctý díl Painkillera (s podtitulkem Vracející se zlo ne a ne umřít) se opět nepovedl -, a třeba už šestý díl Resident Evila zaskočil (opět) fanoušky série, kteří si to na něm tentokráte vyřídili v podobě silného tlaku na herní média, která dávala trojky, čtyřky a pětky (prestižní média ovšem dávala vysoká čísla, aniž by hru vůbec hrála).

Nejdebilnější hra 2012:
The Expendables 2: Videogame

Kdo by čekal snad kvalitní videohru – když on ten film se tak povedl -, bude zklamán. Náplň misí je naprosto stejný, ovládání je prostě hrozné – Stallone raději zaměří pytel s pískem než odstřelovače – a zábava, ta se vytratila ihned poté, co se respawnovala ta nepřátelská četa, kterou jsme s Willisem, Lundgrenem a Jet Lim popáté rozstříleli na ingredienci do čínské omelety.

It’s not a movie, it’s a videogame. Do you get it?


Otloukánek roku 2012:
Diablo 3

Když tvůrci jen pár týdnů před uvedením na trh sami veřejně přiznali, že hra asi neuspokojí všechny hráče světa, hromadě milovníků her a pisálkům tím takzvaně vsadili brouka do hlavy, čímž na představu v podobě domku z karet o nedotknutelnosti Diabla, Blizzardu a velkého rohatce schovávajícího se pod vesničkou Tristram v tom momentě začal foukat lehký průvan. Až krátce po vydání se z lehkého vánku stala silná fujavice, která sbořila domeček Diabla a odnesla ho kdovíkam. Na Diablo, velkou a zaslouženou to modlu hráčů, se tak začala snášet kritika. Kritika, která byla jen v malém procentu opodstatněná. Největší průser – hra se nedá pirátit. Jinak víceméně vše zůstalo při starém. Je tedy pravda, že tvorba třetího dílu trvala neskutečně dlouho, a ti hráči, kteří si nejvíce stěžovali, možná už trojku ani nechtěli. Tak si aspoň zakřičeli.

Několik zklamání roku 2012:

– Wolfenstein vychází u zářijového SCORE. Jeho čtenáři až pozdě zjišťují, že přiložená hra je ořezána o multiplayer.
– odložení Bioshock: Infinite na rok 2013 (aha, ten už není tak daleko)
– ani letos nebyl ohlášen Mirror’s Edge 2 (i když jeho autoři se přiznali, že „by rádi“)
– Steam Greenlight vyšel uspěchaně a působí jako ne zrovna dobrá investice (díky alespoň za Koncepty)
– Peter Molyneaux vydal novou hru – ve které mačkáte krychličky – a není to moc velká zábava