screenshot from minigore 2

John Gore je se vrátil! Bigger, better and more badass. A free to play. Překvapivě je to ale úplně v pohodě, na rozdíl od zmetků typu Dungeon Keeper. Minigore byla jedna z mých nejoblíbenějších her na iPhonu. Byla jednoduchá, ale jádro hratelnosti bylo skvělé. Postupem času hra bobtnala o nové a nové funkce a možnosti, ale kouzlo si udržela. Pak jsem na ni dočista zapomněl a teď se John Gore vrátil. I na Androidu vyšlo Minigore 2 a je to pecka.

Pecka trochu jiného ražení, než jednička. Dvojka je free to play, nabízí hromadu střelných zbraní, zbraně na blízko, power upy, bonusy, obchod, víc nepřátel, bossů, map, výzev a tak dále a tak dále. Tvůrci se očividně neflákali a Minigore 2 narvali obsahem až po uši. Od začátku není dostupné skoro nic a postupně si můžete všechno dokupovat. Teď se asi ježíte a křižujete, protože čicháte mikrotransakce.

Můžete být v klidu. Vývojáři naštěstí mají rozum a když nechcete, nemusíte utratit ani korunu. Protože ji utratit ani nemůžete. Nejsou tady žádné debilní čekačky, které byste si pár dolary urychlili. Nic takového. Kupovat můžete všechno možné od zbraní, přes postavy, levely apod., ale to kupujete jen za herní měnu. Té v levelech padá hromada, takže stačí jen sbírat a pak nakupovat.

Hra vám mikrotransace vůbec nenabízí, protože žádné nemá. Minigore 2 vlastně není free to play, je prostě jen free. Vydělávat na tom vývojáři chtějí asi reklamou, protože jednou za čas se hra vždycky přeruší a na pět vteřin musíte koukat na reklamu. Textovou, od Googlu a jen v horním proužku, takže pohoda. Předtím se hra ještě občas přerušila na půl hodiny, ale to už vývojáři v patchi odstranili. Pokud hrajete třeba v MHD a nejste připojení k internetu, tak se hra stejně přeruší, ale koukáte na prázdný proužek.

Možná jen trochu zamrzí to, že místo ikonických chlupáčů z prvního dílu tady hrají prim tradiční zombíci. Naštěstí nejsou jediným nepřítelem a potkáte i krokodýly, různou jinou havěť a občas i ty staré známé chlupáče. Složení nepřátel a hlavně bossů se také liší podle prostředí, kterých je docela dost. Variability je tu hromada, od nepřátel, přes zbraně, až po levely. Kolem a kolem za to Minigore 2 rozhodně stojí, takže neváhejte a stahujte.