part of the rust logo

Celý týden by se dal sesumírovat do dvou slov: Flappy Bird. Pěkný fenomén, který je úžasný. Rychle se objevil a ještě rychleji zmizel. A za 14 dnů si na to nikdo ani nevzpomene. Dalo by se o tom ale napsat stohy texty a doufám, že tohle téma někdo zpracuje fakt pořádně. Včetně rozhovoru s ministrem kultury Vietnamu, který si mladého tvůrce hry pozval. Jenže než to někdo zpracuje, tak už nikdo nebude vědět o co vlastně šlo. Ani ten ministr. Anyway:

Rust

Pondělí, 10. 2. 2014

Rust překonal milion prodaných kusů. Early Access, za necelých 20 euro, nedodělaný. Budou prodeje třeba na 10 milionech než vyjde? A co po pěti letech po vydání? Next Car Game si taky našlo úspěch až v Early Access a DayZ jakbysmet. Nejvtipnější je, že hrubé nedodělky z Early Access svojí prodejností válcují AAA mega hry, které jsou za pár šupů ve slevách. Nová doba.

Zdroj: https://twitter.com/garrynewman/status/432936120956223488

Flappy

Úterý, 11. 2. 2014

Flappy Bird je ohromně fascinující. Blbina, která vyšla v květnu 2013, se najednou na přelomu ledna a února 2014 stala masovým hitem. Ze dne na den se z neznámého kluka z Vietnamu stala celebrita, na rozhovor ho chtěli všichni, včetně Forbesu. Setkal se s ministrem kultury a vydělával přes 50 tisíc dolarů denně. Hru stáhnul proto, že je návyková. Spíš nezvládl najednou tu “slávu”.

Zdroj: http://www.forbes.com/sites/lananhnguyen/2014/02/11/exclusive-flappy-bird-creator-dong-nguyen-says-app-gone-forever-because-it-was-an-addictive-product/

VMWare

Středa, 12. 2. 2014

Další velký krok Googlu k tomu, aby se Chromebooky rozšířily i mezi firemní klientelu. Windows-only aplikace pojedou i na Chromeboocích skrze VMWare a skrze cloud. Moc pěkný tah, obzvláště jeho timing – Windows XP teď totiž končí oficiální podpora pro enterprise. Velká spousta firem přejde na Windows 7, ale Googlu by se mohlo podařit některé přesvědčit. Držím palce a jsem zvědavý na krok Microsoftu.

Zdroj: http://googleenterprise.blogspot.co.uk/2014/02/vmware-to-bring-traditional-windows_12.html

Leak

Čtvrtek, 13. 2. 2014

O leakování v herním průmyslu bych si chtěl někdy přečíst knihu. Je aktuální “leak” skutečně leak, nebo jen začátek kampaně Microsoftu? Dabér Master Chiefa totiž prokecl existenci Halo 2 Anniversary a řekl, že Halo 5 bude až v roce 2015. Je tak neprofesionální že neví co má ve smlouvě? A to není jen jeden, takových leaků od dabérů je hromada. Někdo to sepište. Dík.

Zdroj: http://www.gamezone.com/news/2014/02/13/breaking-voice-of-master-chief-confirms-halo-2-anniversary-says-halo-5-won-t-release-this-year

Tagy

Pátek, 14. 2. 2014

Valve spustili další skvělou věc a debilové jim ji zase zkouší zničit. Proč jsou lidé takoví škodolibí kreténi? Naštěstí nejsou ve Valve idioti a už tu máme nástroje jak se nevhodných tagů zbavit. Měli bychom se smířit s tím, že cokoliv Valve udělá, začne jako Early Access. Nejdřív se to bude zkoušet, bude se ladit za chodu a použitelná věc z toho bude časem.

Zdroj: http://steamcommunity.com/groups/SteamClientBeta/discussions/2/558747922194202319/