kerry gif

Neexistuje moc masochistů, neexistuje moc lidí mající rádi svoje povinnosti. Skoro se nabízí považovat školu, případně práci za zdroj utrpení. Skutečně?


Mr. Wáwra: Nemá smysl vykonávat činnost bez zaujetí. Proto si každej den ráno lehce naivně řikám, že dneska se třeba ve škole dozvim něco novýho, jakž takž zajímavýho. Jinak bych tam nešel. Proč taky? Nemělo by to smysl. Doposud se chvílema i zadařilo – neni problém lehce vochcat věci mně připadající nezajímavý. Aneb pasivní resistencí ke štastný budoucnosti. Ha. Snad se tomu naučim i na vysoký škole. A snad se tam i něčemu přiučim. Jinak bych tam nelez. Vždyť rozvíjet sebe sama je dobro. Tupě vykonávat repetivní činnost ne. A nakonec, věřte nebo ne, na programátořinou cinklý gymnázium ani moc nadávat nemůžu.

Vaxxxel: Mé výsledky letos nebyly nějak zdárné, to svědčilo už mým přístupem. Obchcávání, psaní si omluvenek, spaní v hodinách, asi dva listy sešitu popsané za půl roku… Když si k něčemu vytvořím nechuť, daná věc mi pak nejde. Takže s edukačním procesem nejsme zrovna dvakrát velcí kamarádi, ale když už chci, dokážu se vlézt do dvojek s troječkou z matiky. Problém je, že chci málokdy. Už aby tu byla výška…

Overwatch: Smysl pro povinnost? No, vzhledem k tomu, že mám zaměstnání, tak se snažím si své pracovní povinnosti plnit. Motivací mi budiž šéfův kobereček, finanční postih, v krajním případě i vyhazov, takže si své povinnosti chtě nechtě plním :). Všechno je to ale jen o tom dělat to, co člověka aspoň trochu baví. A když to v práci všechno šlape tak jak má, tak si povinnosti plním a pak mě to i docela baví, když se podaří vyjednat něco zajímavého a prospěšného. A věci které nemám rád, ale přesto je musím udělat? Holt, práce není škola, kde jde ochcat spousta věcí, takže nic jiného nezbývá. Zatnout zuby a myslet na ty příjemnější věci.

SKACE: Když jsem šel na vysokou, říkal jsem si, že se budu doma ihned po skončení školy učit, výkresy nakreslím hned a na zkouškové se připravím během vánoc. Skutek utek a vše jsem nechával na poslední chvíli a i přesto uspěl ve všem na první pokus až na jednu jedinou vyjímku, kterou jsem opravoval na druhý pokus. Učení pouze dvě, tři hodiny před zkouškou pozdě k ránu mi tak nějak stačili.

Nechci nějak rozdělovat celou společnost a pak toho litovat a mazat články jak je zvykem Robotrona, ale jsou dvě skupiny lidí – elita a jelita. První skupina má diplom a druhá maká a zavrhuje nás. Ano, jsou to frajeři, kterým stačí prostě střední škola nebo gypl a dělají práci (možná za slušné peníze), kde jim šéf nařídí dělej to a tohle a dotyčný se tohoto stereotypu nezbaví. Čest vyjímkám, které se snaží odpoutat od jelit a dál se vzdělávají, snaží se služebně růst nebo něco podobného. Konzum je strašná věc. Vždyť v práci trávíme absolutně nejdelší úsek našeho života. Smyslem života je tudíž dělat něco užitečného, tzn. ulehčovat jiným práci, a nezlobte se na mě, k čemu je práce, do které přijde človíček jen aby si odkroutil svých osm hodin a pak si „užíval života“ proplachováním mozku alkoholem, civěním na televizi a dalšími pochybnými aktivitami. Práce je poslání a smysl života, naší povinností je snažit se být co nejlepší a toto kritérium nesplňuje absolutní procento celé populace. Můžete sice namítat, že jsem zatím udělal úplné hovno, jsem doma a sponzorují mě rodiče, ale i dobrý ochutnavač nemusí umět vařit…