Tohle bude zajímavé. Určitě jste někdy loni či předloni postřehli, že vzniká cosi co se jmenuje World of StarCraft. Pak se do toho vložil Blizzard, došlo k přejmenování na StarCraft Universe a mod, nebo lépe a přesněji řečeno custom mapa, vznikala s požehnáním Blizzardu dál. Teď ji chtějí tvůrci posunout na nový level a dali ji na Kickstarter s cílem 80 tisic dolarů. Kickstarteroval už někdy někdo mapu, která bude dostupná zdarma?

Pro hraní StarCraft Universe totiž nemusíte StarCraft II kupovat. Bude vám stačit jen StarCraft II Starter Edition, což je něco jako trochu lepší demo. Takže, velmi zjednodušeně řečeno, někdo chce 80 tisíc dolarů na vývoj free to play mapy. Hry, která má už většinu assetů hotových díky SCII a má vyřešené online věci (pojede to přímo přes samotný Battle.net).

Chlapci na “modu” dělali už dva roky a teď by do toho chtěli pořádně šlápnout a udělat z toho fakt velkou věc. A dělat ze strategie MMORPG, jen pomocí editoru, není asi nic triviálního. Ono by se mohlo možná zdát, že cpát prachy do nějakého modu na velkou hru od velkého vydavatele může být rizikové, ale není. Blizzard to může kdykoliv stopnout, může změnit svůj přístup k modům, ale to neudělá. Neudělá to proto, že má s mody plány, udělal pro ně vlastní marketplace a sám je aktivně propaguje.

Po prvotní vlně nadšení mám ale pořád jakési nutkání na to nepřispět. Ano, chci MMORPG ze světa StarCraftu. Strašně moc. STRAŠNĚ MOC. Ale tohle je jen malý amatérský mod, nic víc. Logicky se to nebude ani zdaleka rovnat tomu, když by se do podobné práce pustil sám Blizzard. Proto nějak nevím, jestli zrovna na tohle chci přispět. Chci i nechci.

Chci si něco takového zahrát, chci chlapce podpořit, ale zároveň vím, že StarCraft Universe hrát nechci. Ve skutečnosti chci hrát StarCraftí MMORPG přímo od Blizzardu. A StarCraft Universe do toho bude mít hodně daleko. Ale tak nějakou tu kačku chlapcům asi stejně nakonec pošlu, no.