Dlouho očekávaná akce s vetřelci a mariňáky, bez predátorů, si ve světě vysloužila kapku jiné hodnocení, než by si nejeden fanoušek Jamese Camerona přál. Desítka nepadla ani jedna, což se ale dalo očekávat. A kolik devítek, nebo osmiček? Či jedniček nebo dvojek? Pojďme si shrnout reakce z celého světa…

Edge 5/10

Uznávaný herní časopis Edge hodnotí „mariňáky“ průměrnou známkou a tvrdí, že autoři hry neměli k potvoře zvané Vetřelec respekt. Od nepovedené animace příšer, přes haprující AI až po nezvládnutou obtížnost, která se jeví jako spíše lehká. „They’re just not dangerous enough“, píše Edge.

Kotaku 0/1

Často citovaný herní web Kotaku ještě před rokem sliboval, že hráči budou při hraní Colonial Marines škubat hrůzou před každým stínem a v dnešní recenzi dává hře to nejhorší možné hodnocení. Recenzentka Patrície hře vytýká strašné zvuky, špatný scénář a monotónní střelbu. Nakonec dodává: „That’s not my type of game.“

Destructoid 2.5/10

Můj oblíbený web Destructoid se nad hrou zamyslel a rozepsal asi jako žádná jiná stránka na internetu. Zmiňuje např. podivné mizení xenomorphů v kyselině, mizerně odvedenou práci animátorů a o vetřelcích se recenzent rozepisuje jako o nepřátelích, kteří jsou tak hloupí, až jsou prakticky neškodní. Obrovské těšení se změnilo v obrovský smutek. Recenze je pojmenována (nebudu překládat) „Get away from this bitch“ a závěrečné hodnocení je 2.5/10, které je dle mého názoru až moc přísné a hlavně neadekvátní, jelikož v textu zaznělo, že multiplayer docela ujde.

Games.cz 6/10

Lukáš Grygar z českých Games.cz ohodnotil Colonial Marines jako lehce nadprůměrnou zábavu. Vytýká jí archaičnost, těžkopádné mezihry a podezírá autory ze „šití horkou jehlou“. Chválí „parádně vygradovanou první třetinu“ a hodnotí hru jako chutnou jednohubku.

Eurogamer.cz 6/10

S Lukášovým hodnocením souhlasí český Eurogamer. Pavel Oreški chválí „nekonečný nával chytrých odkazů“ na Vetřelčí sérii. Kritizuje zbytečnost senzoru pohybu, který pípá neustále, takže je zbytečné ho vytahovat. Pět let stará hratelnost a slabá vetřelčí inteligence (a nejen tyto aspekty) hru stahují z nadprůměrné zábavy na pouze lehce nadprůměrnou.

Gamespot 4.5/10

Za lehký podprůměr označuje výtvor Gearboxu známá herní sajta Gamespot. Hru prý oslabují technické bugy – recenzentovi se občas stalo, že se do hry spawnoval v nepoužitelném third person pohledu. Ve hře je málo napětí, dialogy jsou strašné a při bojích s bossy hra od hráče nevyžaduje žádnou strategii. Naopak je tu pěkné prostředí a obzvlášť zábavné je zastřelit vetřelce na stropě, ještě než doskočí na zem.

Game Informer 4/10

Game Informer taktéž uděluje lehce podprůměrnou známku. Recenzent se podivuje nad schopnostmi jeho spolubojovníků, kteří mu moc nepomáhali. AI vetřelců (ale možná i spolubojovníků) je nejhorší v této generaci konzolí. Chválí přítomnost všech stádií Vetřelce (od chestbursterů přes facehuggery až po africké basketbalisty). Multiplayer je prý celkem nadějný a fajn je, že hráči můžou hrát jak za mariňáky, tak za vetřelce. Celkově ale hra působí jako nehotový mod.

Eurogamer.net 3/10
OXM 6/10
Polygon 3/10
LaPS3 58/10
gamesTM 4/10
IGN 4.5/10