PlayStation je boží název a byly to i dvě skvělé konzole. Trojka už nedominovala s takovým přehledem – právě vzhledem ke svým dvěma předchůdkyním a díky tvrdé konkurenci to neměla lehké. Teď se Sony rozhodla trošku napumpovat hype a hlavně zahrát na nostalgickou notu. Na svém YouTube kanálu zveřejnila dvě videa, která vás musí dojmout. Jestli ne, jste barbar.

On je vůbec první PlayStation považován spoustou lidí za asi druhou “nejlepší” konzoli vůbec. Na prvním místě trůní samozřejmě Nintendo 64, ale Sony se mu s prvním a druhým PlayStationem dost přiblížila. A hlavně rozdrtila konkurenci. Což se jí ve třetí etapě moc nepodařilo a až na samotném konci “aktivního” cyklu předběhla PS3 v prodejích Xbox 360.

Každopádně pokud se vám někdy do pracek dostal některý z prvních dvou PlayStationů, bylo to, jak říkal Jobs, “magical”. Sám jsem měl ještě před PCčkem první PlayStation a protočil jsem na něm hromady her. Hry za dva a půl tisíce Kč, žádný velký hype, žádné znalosti. Prostě jste jen tak přišli do obchodu, vzali si třeba tamtoho Residenta nebo co a ona to byla zrovna pecka. Tahle zcela náhodná kápnutí na naprostou perlu byla kouzelná.

Neméně kouzelné bylo čipování a pirátské hry přes Anonci za 600 Kč jedna. Jiná doba. Teď máme krátce před oznámením nového PlayStationu. Ten bude pro zábavní divizi Sony “make or break”, ale na nějaké sofistikované odhady, nedej bože soudy, máme ještě čas. Zatím si můžeme zavzpomínat na historii PlayStationu:

 

PlayStation

 

PlayStation 2

 

PlayStation 3