České hry mě vždy zajímaly, a proto pokaždé, když se nějaká nová objeví, zvednu minimálně obočí a přečtu si nějaké to info, zobrazím si obrázky a přehraju video, má-li ta hra nějaké. A Mimpy má. Je k přehrání na adrese, která je zároveň kampaní na její zaplacení.

A já rád pomůžu – ač jen nepřímo -, takže pokud vás hra zaujme, podpořte ji posláním částky na tomto odkaze:  http://www.indiegogo.com/projects/330117

Co jsem o hře vypátral, tak má jít o logickou skákačku, která je o pejskovi, a ten řeší puzzly. Už podle pořadí vyjmenovaných cílových platforem (iOs, Android, MAC a PC) se dá usoudit, že ty mobilní měly při vývoji přednost a hra tak bude nejvíce zářit na nich, až teprve poté na těch našich stolních mašinách. Podstata puzzlů, alespoň těch předvedených ve videu, je v přesouvání plošinek a to na dotykovém přístroji, jenž je pro takové přesouvání přímo stavěný, zkrátka bude jiný zážitek, než při klasickém přesouvání myšoklikem z jednoho místa na druhé.

Dojmy z vizuální stránky jsou u mě rozporuplné. Na jednu stranu o ní nemůžu říct nic nepěkného, protože se zdá být v naprostém pořádku – nic neruší, neuráží, barevně je to zřejmě profesionálně do posledního smítka vychytané, na tu druhou ale nemůžu jásat. Trošku nudnější, málo nápaditá… možná? Spíše Bejeweled, než Captain Comic?

Jsem ale vůbec cílovka? Nejde ani tak o toho pejska, jako spíše o přesouvání obláčků, které se mi dle videa zdá až moc jednoduché na puzzle. A jelikož mám dojem, že hráč s pejskem neskáče přímo, tak puzzly mají být to veledůležité, na co mě mají autoři nalákat, či přímo dostat. Tohleto mi ukázkové video nenabídlo.

Rozporuplné dojmy. Ale co, máme tu novou českou hru, která vychází již příští měsíc. S podporou hráčů, ale i bez ní. S podporou bude mít jednou tolik úrovní, a údajně osm hodin potrvá, než pejsek dojde cíle. Bez ní to bude jen čtyři hodiny. Ať už to dopadne jakkoli, cenovka bude, podle toho, jak to chápu já, stejná. Deset dolarů, dvě sta korun českých. Ale za jakou verzi? Na stránce se píše 10 dolarů za PC a MAC verzi, ale o Androidu nic.

Zbývá 24 dní. Autorům přeji ať se podaří projekt (či přesněji jeho druhou polovinu) zafinancovat.

Protože českých her není nikdy dost.