Cyberpunk 2077 je síce ešte strašne ďaleko, tak ďaleko, že jeho konca by jeden nedovidel, ale to nič nebraní naším poľským bratom, aby nás trochu podráždili – dráždivou upútavkou…

Pekná, ale hneď na začiatok si pýta porovnanie s jednou nemenovanou hernou sériou. Prečo? To keby som vedel. Už roky sa snažím zistiť, prečo mozog funguje tým spôsobom, ktorým funguje, ale… Čo vám budem hovoriť, výsledky nie sú najlepšie. Skrátka prvá asociácia, ktorá hrami ošľahanému veteránovi napadne, je Deus Ex. V tomto prípade jeho posledná verzia – ľudskej revolúcie.

Čakal som toho veľa, ale dostal som len efektný trailer. Nerád by som do toho ťahal Deus Ex, ale isté spoločné črty sa tu priam ponúkajú. Rozmýšľal som, prečo ma teaser na Cyberpunk 2077 nechytil za srdce toľko, ako som očakával. Možno to bolo práve pre konfrontáciu s reklamnou kampaňou na Deus Ex. Človek mal pri zhliadnutí trailerov (a celej virálnej kampane – na ktorú je v prípade Cyberpunk 2077 ešte skoro) pocit, že sa autori hry snažia komunikovať nejakú myšlienku. Väčšina prezentácií mala jasnú myšlienku a všetky do jedného neuveriteľnú atmosféru. Cyberpunk 2077 má zaujímavý (ale akosi povedomý) vizuál, zaujímavý výber hudby a pudovú základnú tému (kyber kočka v spodnom prádle).

Kde Deus Ex pôsobil akoby chcel naozaj niečo povedať, predať. Cyberpunk 2077 chce len pôsobiť „cool“. Možno. A možno je všetko inak. Však to poznáte – všetko je pravda, len mlieko je voda. V každom prípade, poprajeme CD Projektu Red všetko dobré vo vývoji, nech sa darí a tešíme sa na ďalšie ukážky, videá, prezentácie. Pretože takých nikdy nie je dosť. A to aj napriek tomu, že sme z niektorých trochu nesvoji – na začiatku. :-)