logo of playstataion plus subscription service

Minulou šedesátčtyřku jsem dal hromady ještě vcelku bez problémů, ale teď už to bylo horší. Vyškrábat zajímavé zprávy zrovna ve svátečním týdnu, kdy je herní průmysl ve stavu “vypnuto” a většina ostatních věcí v podstatě taky, není jednoduché (příští týden to bude taky challenge). Nakonec se ale přeci jen podařilo a mezi divokým přejídáním se na Moravě a návratem do Prahy se přeci jen ukázala Lara Croft, PlayStation Plus, zombíci a další kousky:

Odlesk

Pondělí, 23. 12. 2013

Tomb Raidera mám rád opravdu hodně. I ty horší díly jsem překousnul. Nový díl byl super. A povedlo se i Guardian of Light. Ale jestli něco fakt nechci hrát, tak je to karetní hra Tomb Raider. Když došlo na oznámení, myslel jsem, že je to nějaký fake. Že by se chtěl někdo “přiživit” na úspěchu Hearthstone? Nevím, nechápu a vlastně mě to ani nezajímá.

Zdroj: http://www.playerattack.com/news/2013/12/23/lara-croft-stars-in-brand-new-ios-card-game/

Hex

Úterý, 24. 12. 2013

Úspěšně zafinancovaná sběratelská karetní hra z Kickstarteru, Hex, se teď trochu prezentovala na Polygonu a získala mou pozornost. Chce totiž míchat prvky TCG s MMO. Nabízí se ale otázka, jestli to tvůrci Hexe stihnou udělat tak dobře a dřív, než to udělá Hearthstone. Který to zřejmě i dokáže lépe prodat, o komunitě nemluvě. Každopádně to zní docela lákavě a Hex přidávám ke sledovaným hrám.

Zdroj: http://www.polygon.com/2013/12/24/5217826/cryptozoics-hex-tries-to-be-a-truly-digital-trading-card-game

Zombie4free

Středa, 25. 12. 2013

Valve je boží. O tom žádná. Svoji božskost o svátečních slevách zase potvrdili tím, že nabídli Left 4 Dead 2 zadarmo. Všem uživatelům Steamu. Čtyři roky starou, zatraceně povedenou kooperativní akci, úplně všem, úplně zadarmo. Tuším že už první Portal byl taky jednou na pár hodin zadarmo. Moc hezký trend, který občas udělají i pánové na GOG.com. Více takových free to play akcí.

Zdroj: http://steamcommunity.com/games/L4D2/announcements/detail/1964991833269216480

Plus

Čtvrtek, 26. 12. 2013

Jestli to Microsoft myslí s hrami zdarma/předplatným vážně, právě by si měl buď hodit mašli, nebo se pořádně nakopnout a zamyslet. Sony s PlayStation Plus dokázala, že to jde a teď oznámila, že rok 2014 nakopne bezkonkurenčními tituly. Majitelé PS3 dostanou “zadarmo” BioShock Infinite, DMC: Devil May Cry a Brothers: A Tale of Two Sons. PS+ je každým měsícem lákavější. Body pro Sony!

Zdroj: http://blog.us.playstation.com/2013/12/26/playstation-plus-january-preview/

Curiosity

Pátek, 27. 12. 2013

Dnes může být hračkou cokoliv. Cokoliv co je populární, lidem se to líbí a jsou toho plná média. Čert vem herní, filmové, komiksové, nebo knižní věci. LEGO nezahálí a jde s dobou. Udělali LEGO skládačku výzkumného vozítka Curiosity, které nějakou dobu brázdí Mars. Má NASA nějaký podíl z prodejů? A hlavní otázka, která mě teď pálí – můžu si koupit action figurku Chrise Hadfielda?

Zdroj: http://shop.lego.com/en-US/NASA-Mars-Science-Laboratory-Curiosity-Rover-21104