first screenshot from next gen assassins creed unity game

Týden kdy se koná GDC, je vždycky tuze zajímavý. Pro mě osobně snad ještě zajímavější než taková E3. Před ní většina věcí leakne a skutečné ohromení nás čeká málokdy. Zato GDC je plné zajímavých “insider” informací a vůbec trochu jinéh pohledu na herní průmysl. Už teď mám v těch rozhovorech a přednáškách skluz a to je toho tolik… Ale dnešní 64×5 není jen o GDC, i když jedna věc se sem přeci jen propašovala:

Phantoms

Pondělí, 17. 3. 2014

Přejmenování her se zas tak často nevídá. Tuplem ne, když už rok dva běží v nějaké betě, hrají je spousty hráčů a pak najednou přijde změna názvu. Z tuctově znějícího Ghost Recon Online tu máme stejně tuctové Ghost Recon Phantoms a s tím spojené nemalé změny ve hře. Ubisoft má odvahu něco takového, co běží, přejmenovat, ale nakonec proč ne. Hezky se tím připomněli.

Zdroj: tisková zpráva

Child of Light

Úterý, 18. 3. 2014

Marně pátrám v chatrné paměti, a kterou hru se z vizuálního hlediska těším víc. Nenapadá mě lautr nic. Child of Light vypadá naprosto úchvatně, snad ještě líp než divoký Rayman. Ubisoft si tímhle vždycky získává plusové body. Jakkoliv můžou dřenit různé velké série každý rok, sem tam vydají něco fakt kouzelného, i když se toho moc neprodá. První making of tu nádhernu jen podtrhuje.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=JieprG-zAx4

Morpheus

Středa, 19. 3. 2014

Po Oculus Rift tu máme další představenou virtuální realitu. Project Morpheus od Sony. Ten bude sice jenom pro PlayStation 4 a letos nevyjde, ale i tak je to super. Spekuluje se navíc o virtuální realitě Microsoftu a časem s něčím takovým musí přijít i Apple, Google a podobní. Vypadá to, že v roce 2015/6 nebude virtuální realita jen gimmick, ale bude to všude.

Zdroj: http://cdn3.sbnation.com/assets/4157813/_SCEI_Press_Release__SCE_ANNOUNCES__PROJECT_MORPHEUS_.pdf

https://

Čtvrtek, 20. 3. 2014

Kontroverze s NSA je poslední dobou trnem v oku pro spoustu firem a nemálo uživatelů to pěkně točí. Google aktuální situace hezky využil a oznámil, že teď bude Gmail defaultně vyžadovat https. Navíc se budou vaše-naše emaily hezky šifrovat nejen venku, ale i během toho jak potečou mezi datacentry Googlu. Pěkný krok, protože primární emailová schránka je snad to nejdůležitější, co na internetu máme.

Zdroj: http://gmailblog.blogspot.co.uk/2014/03/staying-at-forefront-of-email-security.html

Assassin’s Creed Unity

Pátek, 21. 3. 2014

Překvapení! Letos vyjde další Assassín! Ne, chvilku vážně. Je super že nová hra vychází jen na současné konzole a jestli máme Ubisoftu věřit, jakože teda nevím nevím, tak nás Assassin’s Creed Unity naprosto odrovná. Minimálně po parádní grafické stránce. První teaser je totiž dle slov Ubisoftu “in-game footage” a vypadá to naprosto úchvatně. Ty výlohy na začátku, ten dav na konci. Jsem moc zvědavý…

Zdroj: http://youtu.be/wLcjwqXATIM