logo of google drive cropped

Hráči tenhle týden dostali jednu zásadní zprávu. Odložení Zaklínače 3. Dragon Age: Inquisition si tak může oddechnout, ale RPGčka chystané na příští rok zase mají nějakou tu vrásku navíc. A z těch „nepřímých“ potvrzení zase zaujal Amazon, jehož konzole už klepe na dveře. Ale čert vem hry, 100 giga za cenu dvou levných piv? Cloud is here!

1 TB

Pondělí, 10. 3. 2014

Média vždycky poskočí s kapacitou jen trochu a pak to tam zase na několik let zamrzne. Jak pak zálohovat? Navíc když jsou teď 4k filmy tak obrovské a hry taky klidně můžou přesáhnout 50 GB. Sony společně s Panasonicem přišla na něco nového a velkého – Archival Disc. Má to fakt divné logo, ale důležité je, že na něj můžete nahrát 1 TB dat.

Zdroj: http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201403/14-0310E/

Not witchy enough

Úterý, 11. 3. 2014

Zaklínač 3: Divoký hon se odložil na únor 2015. Mám radost. Vůbec bych byl radši, kdyby se hry častěji odkládaly. Až příliš často se setkáváme s nedodělanými zabugovanými hrami, které se pak musí týdny nebo měsíce upravovat a ladit. Každou hru odložte o půl roku, nejdřív ji pořádně dodělejte a pak vydejte. Hlavně u takových kolosů jako je Zaklínač 3 to bývá často znát.

Zdroj: http://thewitcher.com/news/view/729

The gates are open

Středa, 12. 3. 2014

Teda koukám jak tele… Čekal jsem, že Hearthstone bude v betě tak do konce roku, než se to všechno hezky pomalu odladí. Beta už byla otevřená pro všechny, tak nebylo kam spěchat. Ale tohle byla překvapivě krátká beta, alespoň na Blizazrd. Teď je Hearthstone ve stavu “vydáno” a tvůrci se můžou soustředit na mobilní verze a další slíbené novoty. A já to zase nainstaloval.

Zdroj: http://eu.battle.net/hearthstone/en/blog/13154930/hearthstone-launch-day-activities-12-03-2014

Google Drive

Čtvrtek, 13. 3. 2014

100 GB za 40 kaček měsíčně. No nekupte to. Pokud se nepletu, tak Google Drive se stal tímhle krokem nejlevnějším cloudovým úložištěm. Tedy tím, které můžeme brát vážně. Levnější to asi už jen tak nebude a kdybyste potřebovoali mít v cloudu rovný terabajt, tak vás to vyjde na necelé dvě kilča. Osobně z těch 15 GB zdarma využívám jen 4,6, ale pro náročnější…

Zdroj: http://googleblog.blogspot.cz/2014/03/save-more-with-google-drive.html

Amazon konzole

Pátek, 14. 3. 2014

Náznaků byla hromada a teď se už pohybujeme v teritoriu potvrzených zpráv těsně před oficiálním odhalením. Skrze FCC totiž unikly fotky gamepadu pro konzoli od Amazonu a ten nejen že je docela podobný gamepadu od OnLive, hlavně nám potvrzuje, že se to blíží. Pak by mě jen zajímalo kdy se do toho obuje samotný Google se svou vlastní TV/konzolí. A nakonec přijde Apple.

Zdroj: http://www.zatznotfunny.com/2014-03/amazon-streamer-feature-bluetooth-gaming-controller/