soldiers falling down from the godzilla 2014 movie

Začalo to Elopem a skončilo tím, že jsme zemí třetího světa? No, nic pozitivního, ale naštěstí nám v týdnu dokázala otevřít ústa nová Godzilla a hlavně pobavily mikrotransakce. Jak u Nintenda, tak v Evropské Unii. Sranda byla taky na bitcoinové frontě, kde si užili svoje. Do takových věcí já neinvestuju, takže jsem o nic nepřišel. Pojďme se ale raději podívat na pozitivní věci. Udělejme elá – hop a hurá na Godzillu:

Elop

Pondělí, 24. 2. 2014

Elá hop… A bylo po Nokii. V uvozovkách. Oblíbený Stephen Elop má před sebou po “zničení” Nokie další cíl. Po akvizici Nokie Microsoftem vyfasoval mimo jiné Xbox divizi. Což není moc povzbuzující, vzhledem k tomu že se netajil tím, že kdyby byl nakonec zvolen šéfem Microsoftu, Xbox by klidně prodal. Zatím je brzy na nějaké závěry, uvidíme časem. A uvidíme pana Elopa na E3?

Zdroj: http://www.geekwire.com/2014/microsoft-devices-chief-larson-green-takes-new-role-will-replaced-nokias-elop/

Godzilla

Úterý, 25. 2. 2014

Teda tohle vypadá výborně! Víc než výborně. Perfektně a navíc trochu originálně zároveň. Navíc takových filmů moc nevzniká a když už jo, tak jde málokdy o něco jiného než jen o hloupou popcornovou akci. Možná se v to zvrhne i tahle nová Godzilla, ale minimálně v trailerech zatím válí. Držím tvůrcům palce a premiéru si zapisuju do kalendáře. Tohle se nesmí podělat, prosím prosím.

Zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=vIu85WQTPRc

Mario pro iPhone

Středa, 26. 2. 2014

Finanční výsledky Nintenda na tom nejsou dobře už nějakou tu dobu a i když má firma naprosto nelidské rezervy v bankách, akcionáři nejsou zrovna šťastní. Nintendo se pořád tak nějak brání mobilům a jednoho akcionáře to už nakrklo tak, že jim začal radit – co kdyby byl Mário na telefonech a měl v sobě mikrotransakce? Doslova by mohl za 99 centů vyskočit o výš.

Zdroj: http://www.polygon.com/2014/2/26/5450938/shareholder-urges-nintendo-to-develop-for-mobile-platforms

Mikrotransakce v EU

Čtvrtek, 27. 2. 2014

Ach jo, úředníci zase nepochopili termíny. Free to play znamená free to play. Nevylučuje to mikrotransakce. A zase proto, že jsou lidé hloupí, budou trpět hry a vývojáři. Zatím ještě žádné zákony nepadly, ale mikrotransakce to budou mít asi těžší. Přitom je chyba na straně uživatelů – když mám v telefonu zadanou kreditku a aktivované nakupování jedním klikem, tak si sakra dávám pozor, ne?

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-187_en.htm

Země třetího světa?

Pátek, 28. 2. 2014

Podle anonymního zdroje z 2K Czech bylo studio ze strany 2K “mismanaged” a vedení se k vývojářům chovalo jako kdybychom byli země třetího světa. Věru zajímavé. Doufám, že to ještě někdo pořádně rozvede, nebo že se k tomu vyjádří 2K nějak konkrétně. Kdypak se asi zavře 2K Czech v Brně? Do roka a do dne, nebo skončí jako outsourcovací studio pro jiné týmy 2K?

Zdroj: http://www.vg247.com/2014/02/28/mismanaged-2k-prague-to-close-its-doors-today-kingdom-come-studio-warhorse-poised-to-hire-staff/