Letošní Ubidays se rozhodně povedli, o tom žádná. Proto jsem si dovolil kraťoučký, spíše takový novinkový článeček s prvnímy dojmy z několika prezentovaných her.

Nejprve tu máme největší pecku Ubidays… Beyond Good & Evil 2
Co k tomu dodat… absolutní bomba, díky které sem ochotnej z fleku si koupit konzoli pokud bude jen na ně. Fakt bych neřekl, že Ancel Ubisoft ukecá. Asi jim ale došlo, že byla jejich chyba vydat takovou hru na přecpaným Vánočním trhu (v Americe se prodalo jen 271000 kopii, a to prý většina až po slevě)
Každopádně stahujte HD trailer (žádnej stream!)
Působí to dost odlišně… jasně, technologie za těch 5 let poskočila… ale přece jen doufám, že Ancel nedovolí to klasický schéma dnešních pokračování, kdy je všechno „strašně temnější, vážnější, realističtější“ a bůh ví co ještě. Snad se bude držet výborné kombinace pohádkovosti a „vážných“ problémů.
Údajně jde prý o in-game video, ale tomu se mi moc nechce věřit. Zas na druhou stranu, jednička taky neměla žádný renderovaný videa (ani trailery). Všechno bylo in-game, tak proč ne i teď…
Dle stylu traileru, to taky vypadá na první představovací video… nejspíš se dočkáme ještě minimálně dvou (Double H a samozřejmě Jade! :)
Tak snad co nevidět Ubisoft vypustí nový info, jako třeba název (BGE 2 je pracovní) nebo aspoň něco o datu vydání… počítám nejdřív v polovině 2009.

Na Ubidays se taky představil další Princ z Persie. Renderovaný video vypadá nádherně (HD verze). Setsakramentsky jinak než předchozí trilogie, což je jen dobře. I když má přesně ten neduh „temného pokračování“, stejně jako obě dvě pokračování Sands of Time.
Zatím to vypadá na takový „kooperativní singleplayer“. Vaše družka bude nejspíš něco jako Alyx v Epizodě 1, takovej přičmrndávač co vám občas poradí nebo pomůže. Určitě je na co se těšit.

A pak tu máme samozřejmě další Rayman Raving Rabbids, už třetí (neříkal někdo předtím, že už se to nebude spojovat s Raymanem?!)
Ti vypadají podle videa úplně stejně jako předtím. Stejně skvěle. Zvláštní jak se Ubisoftu daří králíky ždímat bez toho, aby ztráceli na vtipnosti. Ovládání pomocí Wii Boardu může být sranda, i když hrát bych to takhle asi nechtěl… :)

Dalším kouskem je Brothers in Arms: Hell Highway, který už jde očividně s křížkem po funuse… 2. světová už je passé… zvlášť v tom nejpatosovějším z patosových zpracování (video v HD) Na druhou stranu má zas výhodu, že to bude v době vydání snad jediná AAA střílečka z toho období. Bezpochyby bude mít svoje kvality, jenže ten námět a jeho zpracování… komu se na ty srdceryvný scény chce zase dobrovolně dívat?

A nakonec je tu Far Cry 2, který mě teda vůbec nenadchlo. Bohužel to vypadá jako klasická tupá střílečka, jak z shakycam nahrávky, tak oficiálního traileru… (HD verze) vyloženě zklamání na plné čáře. Snad to kucí dodělají pořádně a přidají nějakou AI. Času už ale mají docela málo.