thq logo

Kdo že to žije dál? No přece THQ! Tohle během E3 docela zapadlo a tak mi přišlo fajn tomu věnovat samostatný mini článek. Kauza již neexistujícího vydavatele byla zmapovaná na všech možných i nemožných webech do hloubky, takže netřeba snad opakovat o co šlo. Je ale dobré připomenout, že spoustu značek koupili v aukci Nordic Games, kteří se teď dostali i k samotné značce „THQ“.

„Pro nás bylo výzvou to, že o nás předtím nikdo neslyšel. Vyšlo prostě tolik článků s titulkem `Who the fuck is Nordic Games?`, až jsme jim museli dát za pravdu,“ řekl v rozhovoru pro Polygon hlavní manažer Nordiců, Klemens Kreuzer. A má pravdu. Kdo z vás znal Nordic Games před aukcí THQ? Moc vás asi nebude.

Pánové z Nordicu si tedy mimo ty známé aukce značek her koupili v separátním dealu i značku THQ. Už prý mají kontrolu i nad Facebookem THQ a všechno ostatní bude brzy následovat.

Nordici jsou ale pořád malý tým a obavy, že nakoupili značky a teď s nimi nebudou nic moc dělat, tady pořád přetrvávají. Než se od nich dočkáme nějaké pořádné AAA hry, bude to asi trvat. Z THQ by se mohlo stát takové druhé Atari. To svoji smrt taky přežilo, dokonce už několikrát a pořád funguje.