mxcpEdge+of+Tomorrow+full+movie+free+download+2014

Nadšené ohlasy u diváků i recenzentů mě donutili se na tento film podívat, i když Toma Cruise zrovna dvakrát nemusím. Má očekávání byla veliká. Film podle trailerů vypadal jako pořádný nářez, se zajímavým nápadem. A přiznejme si to, kolik z nás by nechtělo vidět Cruise umírat stále dokola?

Na zemi zaútočila mimozemská rasa, jménem „Mimikové“, velice rychlé chapadlovité bestie, jenž pomalu, ale jistě začínají pomalu vyhrávat nad lidstvem. O lidské rase je ale všeobecně známo, že se dokáže velice rychle přizpůsobit. Jelikož obyčejní vojáci na válku s mimozemšťany nestačí, armáda si vytvoří speciální druh exoskeletu, díky kterému se i z řadových civilistů stávají téměř supervojáci.

William Cage (Tom Cruise) byl jen řadový důstojník, vysedávající ve své kanceláři, který s bojem na frontě nemá vůbec žádné zkušenosti. Bohužel se díky svému nadřízenému nakonec v terénu ocitne, pod záminkou propagování mise u Werdenu (snad to píši správně). Mise vypadající jako lehce řešitelná a neškodná akce se v mžiku změní v krvavá jatka, kdy zemře i samotný William. Tím ale jeho cesta teprve začíná. Díky náhodě Cage po každé svojí smrti prožívá svoji osudovou bitvu stále dokola. Po prvotním šoku se pokouší změnit běh bitvy, ale vždy to skončí nezdarem a on se vrací stále dokola na začátek. Během svého snažení potká i velmi schopnou bojovnici, Ritu Vrataski, která toho ví víc než se zdá.

Na Edge Of Tomorrow  jsem se těšil už od prvních trailerů. Spousta výbuchů, střílení a akce. Zároveň jsem se obával, že tento film na svém originálním nápadu pohoří. Opakování jedné bitvy stále dokola přeci musí být po určité chvíli nuda. Musím ovšem uznat, že i když se události neustále opakují, není to nuda. Jelikož se Cruise pokaždé snaží najít jiný způsob, jak vyhrát bitvu, často vznikají vcelku humorné chvilky. Je jich sice poskrovnu, ale docela pobaví. Scéna, při které se Cruise pokouší někam doběhnout a omylem ho srazí spojenecké auto, mi vykouzlila lehký úsměv na tváři. Ovšem po čase mi některé stále opakující se scény začali lézt na nervy. Doufám, že hlášku: „Vstávej, červe!“ snad velmi dlouho neuslyším. I tak si ale myslím, že se nad touto věcí dají zlehka přimhouřit oči. Soundtracku jsem si během filmu nějak nevšímal, takže nemůžu posoudit jeho kvality. Herecké výkony byly celkem fajn. Co mě ovšem naštvalo, byl fakt, že jsem celý film shlédl s českým dabingem, který mi přišel naprosto otřesný. Snad se mi poštěstí a pořídím si verzi s titulkama.

Sečteno a podtrženo, The Edge Of Tomorrow je parádní blockbuster, s originálním nápadem, který může někomu připadat úžasný, stejně jako někomu může zkazit celý dojem z filmu. I tak si ovšem myslím, že je to ten správný typ filmu, na který byste měli jít do kina.