The Cat LadyJe smutné, že této adventuře se nedostalo tolik pozornosti, kolik by si jistě zasloužila. Dokonce ani já bych se o ní nedozvěděl, kdyby nebylo jednoho hodného uživatele v diskuzi na nejmenovaném herním serveru. Po shlédnutí zajímavě vyhlížejícího traileru jsem si ji na GOGu pořídil a nutno říci, že jsem vůbec nelitoval.

Susan Ashworth není žádná sexbomba v těsném latexovém oblečku, jako tomu je ve většině her, ale velice osamělá žena ve středních letech, která žije úplně sama v zaplivaném činžáku, pouze ve společnosti několika koček. Právě díky její odlišnosti a osamocenosti je lidmi nazývána „Kočičí paní“. Jednoho dne tu strašlivou osamocenost přestane snášet a předávkuje se prášky. Vytoužené smrti se ovšem nedočká, místo toho potká záhadnou „Queen Of Maggots“, která jí nabídne šťastný a bezstarostný život, který se jí dostane, pokud zabije pět „Parazitů“, kteří jí budou chtít ublížit.

The Cat Lady je klasickou 2D adventurou s nádhernou a netradiční grafikou. jejíž největší devizou je opravdu skvěle vyprávěný, mrazivý příběh s neuvěřitelně realisticky napsanými charaktery. Během sedmi kapitol celé hry potkáte několik postav, s vlastním příběhem ze kterých půjde někdy strach, a někdy s jejich příběhy budete i soucítit, zvláště se Susaninou společnicí, která mi přirostla k srdci.

Hra samotná je velmi mrazivá a řekl bych i strašidelná. Atmosféra by se zde dala krájet. Rozhodně by ji neměli hrát lidé se slabší náturou. Často až sadistické násilí jde občas i za hranice vkusu, ale i tak budete mít pocit, že se i takto nechutná zvěrstva ve světě opravdu dějí. Občas se podíváte do tajemného surreálného světa, který sice nedosahuje kvalit zbytku hry, ale i tak se nedá říci, že by jeho průchod byl otravný nebo zbytečný. Už tak parádní atmosféru ještě zlepšují dialogy, namluvené skvělou britskou angličtinou, jenž sice v několika málo případech zní vcelku zvláštně, ale nestává se to příliš často. Na rozdíl od  velké spousty ostatních adventur, v The Cat Lady mi questy přišli naprosto logické a ne nějak extrémně těžké. Jistě, párkrát jsem se během hraní zasekl, ale nestávalo se to nijak často.

Je škoda, že tato The Cat Lady tak nějak prošuměla, protože jde o skvěle odvedenou hru se skvělým příběhem, na který dlouho nezapomenete, stejně jako na parádně napsané postavy. Nemohu říci, že bych narazil na nějaký opravdu velký zápor hry. Snad jenom trhané animace postav se někomu nemusejí líbit, ale to je čistě věc názoru. Myslím, že milovníci adventur a her se skvělým příběhem obecně by si ji měli pořídit. Určitě nebudete litovat.