Keď som sa aj v auguste venoval nejakým hrám, tak to bolo jedine kdesi v karibskej oblasti. Sledovať patálie neporaziteľného a jedinečného piráta Guybrusha Threepwooda som si jednoducho nemohol nechať ujsť. Myslím, že recenzie a názory hovoria za všetko, z Tales of Monkey Island sa nám klube veľmi zaujímavá hra…hlavne, zábavná!


Všetko to začala úvodná scéna s Morganou a do konca hra nepoľavila na nápaditosti a vtipnosti. Dokonca v niektorých chvíľach prekonávala i veľmi dobrú prvú kapitolu. I tá hudba je zrazu akási sviežejšia, atmosférickejšia a viac…hmmm… Monkey Island? Nie, to správne slovo bude: nápaditejšia. Hádanky sú konečne hádankovitejšie, pritom majú vlastnosť zvanú „jasnétresnemsapohlave“, keď prídete na správny postup. Väčšinou je ten postup dokonca celkom logický, i keď miestami založený na logike sveta MI, ako toho reálneho. Lenže keď už sa človek raz zžije s Karibikom, je tam naveky! :-) Jedinou škvrnou tak ostáva stále to nepodarené ovládanie. Zvyknúť sa dá na všetko, ale prečo tolerovať niečo, čo ide proti zdravému rozumu.

Skrátka, nájdete tu všetko presne o opici…po opici? Opice! Príbeh sa ženie opičím tempom dopredu, nezastavuje…trochu sa nám zakrúti a…, sakra, o čo tomu LeChuckovi ide? Snaží sa byť až podozrivo milý a „vlezlý“…pcha! Okrem toho, balí mi moju milovanú Elaine! Moju, moju, moju… Som Mick zvaný Mág, mocný pirát! Buch. Au! Prásk. Plesk! Dosť!!! Get a life! Uhm, ale… Prosíííííím. Ja som pirá… Ticho! OK, ok, čo som si myslel. Elaine by nikdy Guybrasha neopustila.

Bah, Telltale, čo to robíte s jedným úbohým, obyčajným človekom…alebo opicou? V poslednej dobe mám akosi problém rozlíšiť čo je nereálne a čo ešte nereálnejšie. Virtuálne sa to akosi zlieva do seba. Druhá kapitola tak končí…nie tak napínavo ako predchádzajúca, ale s rovnako zaujímavým cliffhangerom (nie, Stalone v tom nie je)…už aby tu bola ďalšia kapitola! Mimochodom, skoro by som bol pri tých opiciach zabudol… Nabudúce chlapci telltalovský bez tých bezvýznamných chrobáčikov. Akých? Však to poznáte, delové gule visiace vo vzduchu, miznúce postavy, duplikujúca sa kópia korytnačieho oného…sošky a podobné srandy, ktoré nerobia pekné meno inak skvelej hre.

Opice sú nepremožiteľné spláchli ma do záchoda…pam pam da pam pumpidam…ehm…