Cryptic, Cryptic, čo len z teba bude… povedala si určite jeho mamička. City of Heroes bola zaujímavá online hra, ale na môj vkus až príliš mnoho stereotypu na meter štvorcový (rozumej po istej dobe hrania). Vlastne, určite sa niekto divý, prečo tento človek píše o nejakej MMO hre, keď ich v konečnom dôsledku nemá rád?! Pretože som zvedavý. :) Teraz, keď na týždeň Cryptic vyhlásil voľné hranie ich druhej super hrdinskej hry (od 1. septembra do 7. septembra) neodolal som a skúsil.


Je to zvláštne. Pri Star Treku Online som mal pocit, že občas hrám City of Heroes, hlavne zo začiatku, v prvých tutorial misiách. Keď som začal hrať Champions Online, dostal som pocit, že mi je ten prefarbený Star Trek nejaký povedomý. Aj keď, je to voči Champions nespravodlivé, keďže je to Trekova staršia sestrička. Chvíľu si však moje oči museli zvykať na tie komiksovo sýte farby. Ale to trochu predbieham beh udalostí, všakže.

Crypticu sa nedá uprieť jedna vec – výborný editor postavy. Pravda, ten nemá toho veľa spoločného zo samotným hraním a systémom hry, ale celkom bez problémov sa s ním dá stratiť i hodina času. Niekedy aj viac. Verte mi, viem čo hovorím. Cieľ bol jasný – vytvoriť postavu čo najpodobnejšiu mojej postave z City of Heroes. No, podobnú, skôr taká verzia 2.0 by to mala byť. Hneď ako mi to povinnosti dovolili (holt, my čo sme sa opäť rozhodli vstúpiť do vzdelávacieho procesu… :) ). Anonymná postava, generického hrdinu sa tak mala zmeniť pod mojimi rukami v nového Superhrdinu. Pri pohľade na hodinky to naozaj trvalo viac ako hodinu :).

Super tajná identita a Super tajná identita 2.0 ;)

Vstup do hry víta každého hrdinu výuková oblasť. Invázia vesmírneho, hmyzoidného svinstva je v plnom prúde a mesto potrebuje pomoc. Od toho ma tu máte! Jééj, veď ono to vyzerá ako Star Trek Online…dokonca sa to aj veľmi podobne ovláda. Hmm. OK. Najprv zničiť podivné larvy. Fajn. Klik na ohnivý útok. Panáčik útočí. Pekne. K tomu pridáme trochu tých bleskov. Bác. Fajn. Potom nájsť nejaké stratené dokumenty v ruinách budovy. Bum-bác, prásk – švác! Eskortovať kamarátku starostovej dcéry. Medzitým vyprášiť kožuchy…pardon, tykadlá vesmírnej švábo-hávedi.

Nič nové na svete, komiksová štylizácia všade kam sa pozrieš. Podivné svety, ešte divnejší protivníci a to všetko až v prehnane dúhových farbách. Čuchám na hony stereotyp, ale… Som v tom len nevinne. Ako každý, kto si dnes (alebo zajtra) zo zvedavosti hru stiahne a skúsi. V takto ranných častiach hry sa totiž žiadna frustrácia, či stereotyp nedostavil. Lenže on tam je, číha tam ako vlk na veveričku. Prišiel v Star Trek Online, prišiel v City of Heroes a tu je niekde určite tiež. Bol by v tom slon zakopaný, keby nie.

Veru hej, zachránil som mesto…a so mnou stovky ďalších…to je teda výhra :)

Na druhej strane, za skúšku nikdy, nič nedáte. Tak šup! 

Na záver ešte super hrdinská póza pre novinárov…