Rudá cihla, alias Super Meat Boy, se mstí za únos své růžové družky. Doktor Plod ji drží kdesi v zajetí a cihle nezbývá než prohopkat 350 levelů, aby ji zachránil! Nejepičtější dobrodružství PC scény, které v těchto dnech přichází z X-Boxu na systémy Windows, se brzo provrtá do vašeho obýváku, aby vás mohlo navštívit ve vašem zatemnělém pokoji a tam vás okrást o celých 14 babek. Nebojte se, stojí to totiž za to!

Super Meat Boy sice není nějak zvlášť čerstvě působící titul, je to totiž v jádru naprosto vobyčejná hopsačka, ale jaká, panečku, jaká! V hopsačkách se, řekl bych, docela vyznám a ty nejlepší z nejlepších mají společnou jednu věc: donutí vás při hraní občas si zakřičet, pěkně spontánně a vod podlahy. SM Boy takový je, je to občas jedno velké SM, což ocení především menšina, která se ráda oblíká do SM oblečků (takže celá Kultura Kriplů).

První potíže přicházejí už v prvních levelech, kdy vás hra zasvěcuje do svého ovládání. Práskání do mezerníku je třeba dostat do konečků prstů, jelikož doba, po kterou jej držíte a přesnost úderu v čase je vyloženě klíčová ke splnění SM Boyových úkolů. Úkol je pokaždé jeden a ten samý. Ale to nevadí! Pocit uspokojení z dohrátého úkolu se dostaví pokaždé, i když jen na malou chvíli. Kontakt s cílovým stvořením vždy překazí doktor Plod, který se cheatem přenese na místo označené růžovou cihlou a pak se párkrát otočí ve vzduchu a vy zase začínáte na úplně jiném místě.

Obsah hry je vpodstatě možné napsat jednou větou: skáčete na plošinky, po zdech a skrze cirkulárky a dáváte pozor, aby se vaší cihličce nic nestalo a aby se dostala na cílové místo. Cihle, nebo-li vašemu SM panáčkovi, víceméně NEJDE zabránit skon – tím spíš ve vyšších levelech, a tak to opakujete a jednou se konečně zadaří. Štěstí stojí při vás, jednou po čase, a vy máte splněný level. Nesplnění jednoho levelu vás ovšem nemusí trápit, protože cesta do dalších je otevřená! Ovšem za splnění všech úrovní v jedné sekci vás čeká odměna. Ta by, pokud se můj zdroj neplete, měla být v podobě možnosti hrát za jinou postavičku. Třeba i za robůtka z českého Machinária!! Bohužel pro nás, ten je momentálně (na stálo?) podle Wikipedie zabugovaný. Postaviček za něž jde hrát je víc, např. Headcrab, to je takový ten facehugger vetřelec z Half-Life, nebo pan Minecraft, kdovícoto, důvěrně známý kapitán Viridian a dále slavné PC postavičky Goo Ball, Naija, RunMan a Tofu Boy! Vybírat je tedy z čeho a motivace odehrát všechny levely je vysoká.

Kdykoliv si Super Meat Boy plácne se smrtí, hra to doprovází vystříknutím krve. Ale hlavně: Krev v levelu zůstává, dokud jej neuděláte. Procházet po sté nějaký super těžký level plný krve je… když ne mrazivé, tak alespoň velmi nevšední, no, vlastně i docela originální. Takže jeden originální prvek tu je, což je vlastně indie standard.

Zábava, napětí, nervy doslova na konečcích prstů, takový je Super Meat Boy. 14 evropských babek za vypilovaný old school?! Nepřemýšlejte moc dlouho.