mxcp2038_12_screenshot

Na rovinu se přiznám, že filmy Uwe Bolla mi až zas tak strašné nepřipadají. Jistě, třeba Alone In The Dark byla sračka, ale u některých jeho filmů jsem se docela pobavil. Ano, hry, podle kterých on natočil své filmy, by si zasloužili lepší zpracování (Far Cry), ale že by to byla až taková hrůza, jak se říká, to zase ne. Postal je toho jasným důkazem.

Nerad bych se dotkl fanoušků předlohy, ale samotná hra byla hrozná sračka, která ale dokázala pobavit, pokud Vám byl dotyčný humor při chuti (jako mě), a Vy sami musíte uznat, že neoplývá dobrým (vlastně žádným) příběhem, tudíž asi není zrovna vhodná na zfilmování. Uwe se ale s tímto problémem vypořádal výborně. Příběh je sice stupidní, ale rozhodně pobaví.

Postal Dude („Týpek z Postalu“) prožívá učiněné peklo. Nemůže najít pořádnou práci, žije v zrezivělém karavanu se svojí morbidně obézní ženou, která se vyspí snad s každým, kdo přijde na návštěvu, je úplně švorc, a proto se snaží jakoukoli cestou dostat pryč z města Paradise (domov Axela Rose). V tom by mu mohl pomoct jeho Strýček Dave, který si založil vlastní Církev, která mu zajišťuje peníze, holky lehkých mravů (a falešného poprsí) a davy důvěřivých hipíků. Jenže i on se dostane do nelehké finanční situace, a proto se rozhodne přizvat „Týpka z Postalu“, aby společně mohli ukrást náklad drahých hraček nevyčíslitelné ceny (8000 dolarů). Jenže co čert nechtěl, o tento náklad má zájem i Taliban, který se bez boje jen tak nevzdá.

Jak už jsem řekl, o příběh v Postalu nikdy nešlo. Celý film je prostě jedna velká politická satira, střílející si úplně ze všeho a všech. Od geniální úvodní scény, pojednávající o 11. září počínaje, přes Ameriku jako takovou, až po lidi s postižením. Humorem mi Postal velmi vzdáleně připomíná South Park, který je sice v tomto ohledu mnohem lepší, ale i tak jsem se řezal od začátku až do konce. Samozřejmě, že výkony herců nejsou nijak závratné, ale tady jsem nad tím přimhouřil oči. Dokonce i to, že je na něm vidět menší rozpočet (napíchnuté hlavy nevypadaly zrovna věrohodně), i tak jsem se prostě parádně pobavil. Kdo skousne pár nechutností, nekorektnost vůči všemu a všem, čeká ho parádní jízda, plná krve, mrtvých dětí a sebevražedných teroristů, loučících se s Corn Flaky.