d402b07849a7d28b950728d3d099c1b6

Nedalo by mi, kdybych se zde nezmínil o hře Deadly Premontion, která bohužel není moc známá. Je to škoda, protože tahle hra by si jistě zasloužila větší pozornost. Její tvůrce, Japonec, známý pod přezdívkou „Swery 65“ momentálně chystá další hru, záhadnou „D4“, o které se toho zatím ví jenom velice málo, ale i tak si myslím, že tento muž může vnést trochu té originality do „sterilního“ světa počítačových her.

A o čem je jeho již lehce starší Deadly Premontion? V malém ospalém městečku se odehraje brutální smrt mladé překrásné dívky. Policie je bezradná, tak si na pomoc povolají agenta F.B.I. Francise Yorka Morgana, který se zabývá případy podobného ražení, které se stávají po celých Spojených Státech. Jediné vodítko, které F.B.I. má, jsou podivná rudá semínka, nalezená uvnitř každé z obětí a dvojice postav, sedících v křeslech, které se Yorkovi objevují v jeho snech… Počkat, počkat. Nepřipomíná vám to něco? Myslím, že ano. Tato hra je jasně inspirovaná jedním z nejlepších seriálů, co kdy byly natočeny, seriálem Twin Peaks, od mistra Davida Lynche. Vlastně jím tato hra byla inspirovaná natolik, že musela být přepracována, ale i tak je to více, než li patrné.

Kdybych měl tuto hru k něčemu přirovnat, asi nejblíže by jí byl Resident Evil, konkrétně její inkarnace, ve které spočívá již od čtvrtého dílu. Zkrátka chodíte, kosíte ohavné duchy, zombie a další zrůdy, hledáte lékárničky ve formě rostlinek v květináčích a řešíte různé hlavolamy. Rovnou musím přiznat, že akční části v této hře mě neuvěřitelně frustrovaly, a skoro vždycky jsem při jejich „příchodu“ měl chuť rozmlátit gamepad. Souboje jsou zde zkrátka otravné a frustrující. Zato části, kdy jen chodíte, popřípadě jezdíte po okolí, mluvíte s lidmi a sledujete dění příběhu, to je to pravé ořechové, právě příběh je ten hlavní důvod, proč tuhle hru hrát a dohrát. Jenže právě otravné souboje, a hlavně otřesné grafické zpracování, které vypadá jak z dob PS2 může odradit spoustu hráčů od jejího dohrání, což by byla veliká škoda.

Přesto si myslím, že si Deadly Premontion své fanoušky jistě našel a najde. Atmosféra jak z filmů od Davida Lynche vás chytí svými mohutnými pařáty, a nepustí vás, dokud nepřijdete na překvapivé rozuzlení, na které můžete přijít v prvních vteřinách hry, pokud ovšem budete VELMI pozorní. Do You feel it Zach? The Cofee warned me about it.