Na úvod pár suchých faktů: Série má kořeny v osmdesátých letech. Avšak pravidelně rok co rok vycházejí PGA Tour hry až od roku 1990. Tiger Woods je v sérii angažovaný od roku 1998, a to až po dnešní dny a má se objevit i v PGA Tour 11.

Už ani nevím, kdy jsem si naposledy s chutí zahrál něco od EA Sports. Bylo to myslím NHL 2003, kde jsem naposledy vídal ono kdysi úžasné logo a u něj z reproduktorů zněla neméně úžasná hláška Í, Ej, šports… ci ne geim. Ha! Tak ne. Vlastně poslední byla FIFA 08, ale tu jsem zase tak moc nehrál.

Golf a já? Golf nehraju, protože mě „odpalování míčku“ nebaví. Není v tom téměř žádná zábava. O to menší zábava je, hrát golf na počítači nebo na konzoli. Nějaký kostičkovaný golf mě kdysi možná bavil, ale to jen proto, že to hrálo asi pět lidí u jednoho počítače a smát se ostatním, že jim to spadlo do písku prostě stálo „za to“. Ale hrát golf jako sportovní hru, to mě vážně neláká.

Tiger Woods PGA Tour 11 mě tudíž nijak nezajímal. Teprve až teď (před pár dny), kdy dávali epizodu South Parku věnovanou připravovanému PGA Tour 11, se ve mě zničehonic probudila jakási forma touhy, zahrát si tenhle nový díl!

Zaprvé mě zaujala změna v hratelnosti. Namísto odpalování míčků tady máme za úkol s Tigerem bránit se před svojí zuřící manželkou, a aby ve hře zůstalo co nejvíc ze značky PGA, mlátit se ve hře budeme golfovými holemi. Brilantní! V soubojích půjdou v realtime čase měnit typy holí a mlácení nebude probíhat jen na golfových hřištích, ale tak různě všude. A bude to mít příběh. Příběhová linie v golfu?! Už je to tak. PGA Tour 11 se soustřeďuje na Tigerův skandál týkající se Tigerových milenek. Zatím těžko říct, jestli se ve hře taky objeví. Informací je pomálu… no ale odklon od nudné sportovní hry k akčnímu nářezu je jedině vítaný. Jasná koupě? Nevím jak vy, ale já už si začínám šetřit!