Marně přemýšlíte jakou že to Double Fine vydali novinku? Broken Age je přece ještě pár měsíců daleko a The Cave vyšla už na začátku roku. Inu, tak trochu nenápadně vyšlo Dropchord. Hudebně psychedelická haluz, původně vyvinutá pro ovladač Leap Motion. Jakousi Kinect-like kamerku pro PC, kdy máte LM na stole a před monitorem mácháte prstama. Prý to funguje a prý je na tom Dropchord moc fajn.

S Leap Motionem jsem si zatím neměl možnost hrát, ale Dropchord vyšel i na iOS a Android, tak jsem ho hned vyzkoušel. A ono to vypadá skvěle, zní to parádně, ale s hratelností je to už trochu horší. Věřím, že na Leap Motionu je to asi trochu lepší, ale způsob ovládání se na dotyková zařízení zas tak moc nehodí.

K ovládání Dropchord vám stačí jen dva prsty, takže potud fajn a není důvod se dotykovým ovládáním znepokojovat. Kdyby se to ovládalo virtuálními joysticky po stranách, dalo by se to ještě přežít, protože ty sice lezou do obrazu, ale obvykle to není žádná katastrofa. Dropchord se ale ovládá tak, že uprostřed obrazovky je kruh a vy máte palce na jeho stranách. Takže na na kraji obrazovky, ale skoro uprostřed.

Pointa hry spočívá v tom, že musíte čárou, která vznikne mezi vašimi dvěma palci, sbírat kolečka v kruhu a vyhýbat se červeným nepřátelům. Palce z okrajů kruhu nemůžete sundat, jinak by čára zmizela. Prsty se tedy pohybujete po okraji toho kruhu tak, abyste tou čárou sebrali to co sebrat musíte a vyhnuli se tomu, co vám ubere život. Jak tak prstama otáčíte, logicky si zacláníte a často vidíte velký prd.

Což je velká škoda, protože nápad je to zajímavý a hratelnost taky není špatná. Není to nic co by vás dostalo ze židle, ale je to příjemná hudební arkáda. Taková malá blbůstka, kterou by stálo za to vyzkoušet, kdyby byla zdarma. Bohužel není. Dropchord stojí 60 Kč, takže pokud nejste vyloženě fanoušci Double Fine a divných hudebních her, radši Dropchord ani nezkoušejte. Nebo si ho kupte až bude v nějaké vypečené akci.