Nejsem žádný hudební odborník. Pan Janchor by se z mého hudebního vkusu, který spíš absentuje, osypal nejen kolem uší. Vůbec netuším, jaká herní hudba je dobrá. Sem tam se objeví fajn kousek který vynikne, ale co já vím. Občas mi ze hry do uší vstoupí melodie, kterou si pamatuju, ale většinou je to známost na jednu noc. Teď jsem objevil něco na víc nocí. A není to soundtrack, ani písnička. Ani hra.

Nikdy jsem nehrál hru, která by stála jen na hudbě a vlastně by to nebyla ani hra. Ne, Audiosurf je pořád hlavně hra. Tady jde o interaktivní, vámi (procedurálně?) generovanou hudbu. Něco, co se dnes moc nenosí. Představte si tuhle retro novotu ve 2D rozpixelovaném 8 bitovém vizálu a váš vnitřní nerd se povznese o stupeň blíž k intelektuální nirváně.

Je leden, zima a sněží. Máte čepici, chodíte z prava do leva a necháte si padat vločky na vyplazený jazyk. Co vločka, to tón. Malé vločky, velké vločky… Různé vločky, různé tóny. Jen tak chodíte po obrazovce a generujete hudbu. Můžete chodit a cíleně chytat velké vločky. Nebo zavřít oči a nechat to na náhodě.

Taková je January. Hezké je, že se můžete na všechno vykašlat a vnímat jen vaši náhodnou tvorbu. Hudbu.

Žádné jiné mechaniky, žádní bossové, úrovně, skrytý fígl, nebo pointa.

Zavřete oči: http://january.cc/