„I’ve got to think positive not negative or you’ll always think there’s something wrong,“ added Farah who ran out of steam over the final circuit of the race. – Jo, tak tohle je doják.

Geirra baví poslouchat Johnyho Cashe, koukat na filmy, hrát si pistolí a kouřit trávu. „Baví“ je vlastně hodně blbej výraz. Co má dělat člověk, po nehodě upoután na vozík a permanentně nasrán? Vzdor, vzdor, vzdor, rezignace, vzdor, chlast, film, vzdor. Přinucen svou ženou k účasti v podpůrný terapii přece jenom začne ta pravá zábava. Co taky dělat s ženskou-terapeutkou, která by i rozbitej hajzl nejraději obložila načančanym úsměvem? Nezabývejte se problémem, myslete na možnosti. Malé změny vedou k velkým změnám. Hip hip hurá.

Vyventilovat emoce, nasednout na vlny negativního myšlení, udělat bordel, vysrat se na všechno a na všechny. Jo, to by mohlo bejt. Když nic jinýho, jako divadelní hra je to vynikající.
(film jsem neviděl)

Kurz negativního myšlení
termíny představení:
Úterý 8. 6. 19:00
Pátek 11. 6. 19:00
Švandovo divadlo, Praha.

OSOBY A OBSAZENÍ:
Geirr MICHAL DLOUHÝ j.h.
Ingvild KRISTÝNA FREJOVÁ
Tori APOLENA VELDOVÁ
Marte EVA LEIMBERGEROVÁ
Gard KAMIL HALBICH
Lillemor JAROSLAVA POKORNÁ j.h.
Asbjørn MIROSLAV HRUŠKA
dealer DANSKO (DANIEL PAVEL)

Náhodou jsem taky nedávno poslouchal Havlovu hru Vernisáž. Parodie českýho pozitivního myšlení, středostavovský sraní při zdi, návod na život, jak je komu libo. Jak ale popsat manžele, co právě zrekonstruovali byt, ze Švajcu si navezli desky, mechanickej louskač mandlí, opájej se vlastní dokonalostí a onu dokonalost hodlají šířit dál? „Kvartýr s ksichtem,“ toť esence člověka. „My bychom ti hrozně Bedřichu přáli, aby se ti to konečně nějak rozmotalo.“ „Co aby se mi rozmotalo?“ „Nechme toho. Nemám zapálit v krbu?“ Dokonalí lidé, život ťip ťop. Aby se všechno rozmotalo, urovnalo, znormalizovalo. A celej život si vylepšovat kvartýr a pěstovat si dokonalost na pár desítkách metrech čtverečních. Ou yea‘.