Robot prodává oblíbenou Nuka Colu. Vítejte v pustině.

Bethesda se svěřila IGN s informací, podle níž by měl tým Bethesdy uspořádat svou vůbec první tiskovku na E3. To bude tiskovek. Na ní by měli ukázat herní ukázku ze včera oznámeného Falloutu 4 a pokud už nic jiného, tak i tak tento jejich debut jistě bude stát za to.

Fallout 4. Děj se přesune z New Las Vegas do státu Massachusetts a jeho hlavního města Bostonu. Už z traileru bylo poznat, že svět vypadá trošku pokročileji a to jistě není náhoda, vždyť v Bostonu je docela známý technologický institut, MIT. Známý natolik, že si ho nedovolili ignorovat ani tvůrci Falloutu. A působí docela realisticky fakt, že po jaderné válce se část Bostonu, v níž sídlí MIT, stalo prvním místem v postapokalyptické pustině, kde nahodili elektřinu.

Trailer, který Bethesda včera uvolnila po neúnosném 24 hodinovém hypeu, řadu fandů zklamal slabší kvalitou grafiky. Někdo ale tvrdí, že Bethesda naopak jako jedna z mála firem ukazuje skutečnou podobu hry, na rozdíl od ostatních firem, které vždy ukážou nukleární trailer plný „vylepšené“ grafiky, jenž toho se skutečnou podobou hry ve výsledku moc společného nemá.

Osobně jsem toho názoru, že grafika v takto otevřeném světě, jakým je Fallout, ani nemohla být na úrovni dnešních největších hitů. To by se musela Bethesda ještě tak třikrát, čtyřikrát nafouknout, aby mohla nakreslit a vymodelovat vpravdě krásnou postapo pustinu. Na druhou stranu je to škoda, když vidíte hry jako Witcher 3 a Uncharted 4, a řeknete si: Proč takhle pěkně nemůže vypadat ten můj Fólaut? Smrky smrk.

Důležitá je samosebou obsahová stránka. To, co všechno můžete ve světě dělat. Kolik novinek přinese čtyřka? Kolik přidá na realističnosti, či naopak ke vzteku fandů, na ní ubere? K hráči se přidá pěkně naanimovaný pejsek. Jde zřejmě o další z odkazů na praotce postapokalyptického žánru Mad Max. Otázka je, jak dlouho přežije?

Co už víme? Ta tam je zelená, a ta tam je oranžová. Čtyřka přináší bohatší spektrum barev, a doufejme, že nezůstane jen u něj. Těšme se.

Tiskovka Bethesdy proběhne 14. června.