dirtybomb

Dirty Bomb – nejnovější týmová střílečka od maličké firmičky Splash Damage – se dnes přesune z uzavřené betaverze do fáze Open Beta, a to znamená, že si ji bude moci vyzkoušet každý majitel distribuční služby Steam. Proč byste jí měli dát šanci?

Dirty Bomb vrací žánr střílečky z prvního pohledu zpět ke kořenům, kdy neumřít v boji vyžadovalo dlouhodobý výcvik se zbraněmi zahrnující pilování přesné mušky a šestého smyslu, který se vám na bojišti stará o to, abyste vždy měli přesnou představu o pohybu (a potenciálu) cizích jednotek.

Jde o nejnáročnější týmovou akci, která kdy byla stvořena, alespoň podle tvůrců.

Odehrává se v atraktivním prostředí futuristického Londýna, v době po záhadné katastrofě. Její následky se nepodařilo vrátit do pořádku a tak se Londýn stal terčem různých soukromých vojenských skupin bojujících o cokoliv, co se ještě dá zpeněžit. Ani riziko nemoci z ozáření je neodradí. A vás by též nemělo.

Obsah:

Různá povolání: Od medika, přes nábojáře, vojáka s minigunem, snipera, a tak dále.

Důraz na kooperaci: Jen správně vyvážený tým má šanci na výhru.

Soutěživost je stavebním kamenem hry: Na každé mapě je úkol. Vyřešte ho co nejdříve, zkuste přijít na co nejefektivnější strategii, abyste toho dosáhli.

Hrajte pro body: Za kvalitní hraní vám hra udělí virtuální mince, s nimiž se dá koupit nová postava/povolání.

Mód Stop-Watch: Udělejte mapu rychleji než váš soupeř.

Zdarma: FTW, neboli „free to win“. Nic za hru neplatíte, a pokud přece jen chcete hodit na tvůrce hry peníze, můžete si nakoupit povolání, ke kterému se jinak dostává hráč až po velkém počtu bitev. Na začátku hry jsou k dispozici tři.

Oficiální stránka: http://dirtybomb.nexon.net/

Ke stažení na Steamu: http://store.steampowered.com/app/333930/