Už to všichni vědí! PS4 bude. Pojďme si ukázat, jak se uvedení čtvrtého PlayStationu promítlo na českém  Twitteru.

Osvětlení

Sice se jedná o můj pohled, ale věřím, že čtenáři Kultury Kriplů ho měli podobný. Já sám jsem momentálně bez notebooku, pouze s mobilem na koleji a onen večer jsem stejně chlastal. Ráno při pročítání desítek tweetů jsem se náramně bavil a dostal jsem nápad vybrat to nejlepší a dát to na jednu hromadu. Článek tak není určený lidem, kteří se níže vyskytují, ani uživatelům Twitteru, kteří si vše již přečetli, ale spíše lidem co na Twitteru nejsou, aby se aspoň pobavili. Třeba za pár let při oznamování dalších konzolí (jestli budou) si někdo tohle přečte znova a zasměje se znovu, protože se nic nezměnilo.
Schválně jsem vybral tweety, které si dělají spíše srandu ze Sony/PS4/her. Tweetů oslavující konzoli moc nenajde. Sice jsem PCčkář a nikdy jsem konzoli neměl, ale na tomto poli fandím Microsoftu, takže rovnou přiznávám, že jsem se k sepsání nemusel donucovat. Pokud se níže nenajdete, tak to znamená, že vás nesleduji nebo prostě jen píšete slušně …  :)

Technická … Moje omluvy

Možná jste si již všimli, že to típal z Twitteru nějaký amatér. Ano dělal. Místo PrintScreenu na klávesnici jsem zkušeně použil prográmek Výstřižky, co máme všichni na Windows 7. Obrázky se zkomprimovaly, což by nebyl problém, kdyby na nich nebyl text…
Ale jelikož tam je, tak se to pokurvilo a vypadá to hnusně. Když jsem je zas spojoval dohromady v jednotlivých sekcích, tak jsem již pracoval s bezkompresním formátem, ale škoda již byla napáchána. Navíc si to pak ještě nějak přechroustal Blogger a je to.A dělat znovu cca 70 „screeshotů“ se mě nechtělo. Tudíž se omlouvám předem, abych předešel hatu, ale myslím, že když nasadíte brýle a stisknete Ctrl a +, tak to dáte. :) Pro příště už budu aspoň vědět, že takhle NE.
pozn.: „mentions“ si musíte samozřejmě přečíst zespoda

Začínáme

 ~~~~~~~~~~
 Pár minut před začátkem znuděný Rob retweetuje fake účet CEO Sony. Dobrovský, coby veterán z mnoha E3, pozoruje svoje mnoha konferencemi testované tělo.
 ~~~~~~~~~~
  
 ~~~~~~~~~~
Mnoho diváků u streamů přemýšlí, zda má cenu zůstat vzhůru, když na začátku oznámili, že konference potrvá hodiny.
 ~~~~~~~~~~
 ~~~~~~~~~~
Sony představila ovladač, který už ale všichni viděli. Karel Drda si přesto neodpustil v jeho podání mírnou kritiku.
 ~~~~~~~~~~
 ~~~~~~~~~~
Vidíme první hru Knack. Zaznamenáváme rozporuplné názory.
 ~~~~~~~~~~
 ~~~~~~~~~~
Mickovi, který sledoval konferenci na postarším PC s MS-DOS, se zježili vlasy na hlavě, když Sony řekla místo „krabička“ slovo „digital“ .
 ~~~~~~~~~~
 ~~~~~~~~~~
V rámci socializace Sony ukazuje u své nové mašiny možnosti sdílení. Všichni jásají. Drda se loučí jako každý jiný den.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Fanoušci Nintenda si všimli, že hry na PS4 vypadají o chlup lépe než na Wii U.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Objevuje se moje maličkost. V jednu chvíli (po pár pivech a vodkách) jsem si uvědomil, že „ty vole dneska je ta plejstešnová akce, aspoň všem dám vědět že jsme se vožrali“.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Linuxový nadšenci nemůžou dočkat svého systému, který jim byl z PS3 ukraden. Rob pokračuje v kritizování.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Vidíme Killzone – vlajkou loď PS4. Všichni cítí ještě staré jizvy z oznamování předchozího dílu.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Při ukazování Driveclub se probudila i Alžběta. Stačilo jedno slovo.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Konference už nějakou chvíli trvá. Únava je znát. Je čas si vzpomenout co ještě nebylo zkritizováno.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Když došlo na japonštinu, MickTheMage to nevydržel, vypnul Commodor, otřel prach ze všech krabiček série TES a šel spát.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Watch Dogs sice vypadají božsky, ale něco zkritizovat musíme.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Blizzard na scéně a Overwatch konečně ožil. Padají tipy, že na PS4 uvidíme Warcraft: Adventures či StarCraft: Ghost. Veteránům z časopisů doma v šuplíku leží předpřipravené recenze a konečně je chtějí vydat. Bětka už myslí na to, jak se na Facebooku pochlubí, že hrála Diablo 3.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Konference skončila, aniž by ukázali samotnou konzoli. Zděšení! Mnozí čekali, že nová krabice bude mít vodotrysk a na boku držátko na Colu. Co teď? Lunixová/WiiU komunita zjistila, že na jejich platformu PS4 nikdy mít nebude a jdou spát. Někteří se ani po dvou hodinách nedozvěděli nic nového.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Ráno moudřejší večera a podle měřítka Tomáše Krajči ho má Karel Drda aspoň půlmetrového. Bohoněk analyzuje. Princ se možná strefuje do černého.
 ~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~
Budeme-li vážnější zeptáme se: Byla ta tiskovka tak špatná? – Asi ne. Je nutné aby jsme byli takový? – Ne, ale je to sranda. Vždyť to máme jen jednou za čas. Kdo chce něco serióznějšího, tak ví kam se obrátit.
~~~~~~~~~~

Autoři

Protože to není zcela moje dílo a v podstatě jsem jen dělal copy/paste a lehce jsem utřídil, tak jsem vypsal níže autory (pokud jsem znal jejich jména) a jejich username na Twitter. Je to rozplzlý a dlouhý jak kráva, ale účel to splní.

Miloš Bohoněk @moolker 
Adam Homola @over_watch 
Pavel Dobrosvský @ashnobe 
Michal Němec @mickmage 
Markéta Bisová @MissAnarchy999 
Karel Drda @KarullD 
Adam Horák @soundslikesound
Nikola Bornová @tlamiczka
Jakub Zelenka @jakubzelenka
Martin Bach @blixak
Jan Olejník @jnscz
Alžběta Trojanová @TaAlzbeta
Jaromír Möwald @jaxxiczek
Karel Kališ @aluc4rd
Tomáš Krajča @tomuslvl
Zdeněk Princ @RaderCZ