Moje predsavzatie venovať sa – aj keď občas – na KK rôznym fanúšikovským výtvorom, teda najmä fanfilmom, akosi ostalo nenaplnené. Napriek tomu, že s istou pravidelnosťou sledujem len niekoľko z nich a samozrejme občas narazím na nejaký iný zaujímavý počin. Ako som už napísal predtým, nie je ľahké tieto dielka sledovať, avšak postupom času si zvyknete a necháte sa unášať čírou radosťou autorov z tvorenia.

Ak by mal niekto náhodou pocit dejavu, tak nech si je istý, že ten jeho pocit bude správny. Koncom novembra minulého roka totiž vyšla (po dlhých rokoch, prvá kapitola bola vydaná v roku 2005) ďalšia kapitola z pseudodokumentárnej série I.M.P.S. – The Relentless (len pre pripomenutie I.M.P.S. je skratka od Imperial. Military. Personnel. Stories. čiže príbehy imperiálneho vojenského personálu). Celé sú poňaté ako dokumentárny film o loďstve impéria, ktorej nechýba nadhľad, ale zároveň je i zaujímavou sondou do imaginárneho života Stormtrooperov.

Druhá kapitola privádza posádku krížnika Relentless do systému Norca, na jednu nehostinnú a veľmi zmrznutú planétu. Nie, Hoth to nie je. Avšak i tu budeme svedkami toho ako to vo vnútri takého imperiálneho krížnika funguje – od započatia výsadku, naloženie AT-AT do trasportu, až po dokončenie celej misie. Medzitým si od jednotlivých účastníkov vypočujete aká je to dôležitá práca a nebude chýbať ani niekoľko úsmevných momentov. Celej produkcii sa prakticky nedá čo vyčítať, až by sa dalo povedať, že podobná by určite obstála aj v televízii. Koľkokrát majú televízne produkcie horšie vizuálne triky, než nájdete v I.M.P.S. – The Relentless. Rovnako ako hudobný sprievod, ktorý je originálny a k filmu sa hodí výborne. Všetko završuje opäť výborný a dokumentárne dôveryhodný hlas Petera Cullena (o.i. Optimus Prime).

Opäť platí, čo bolo už mnohokrát napísané (a povedané), I.M.P.S. – The Relentless Chapter 2: Norca System patrí medzi to najlepšie v oblasti fan filmov. Samozrejme, ak je niekto notorický „kritizovač“ každej drobnosti, možno by niečo našiel aj tu. Z pohľadu fanúšika Hviezdnych vojen a podobných výtvorov je to však príjemne strávených 25 minút života. Ako som už napísal pri prvej kapitole – prakticky vás tu nič nebude rušiť, keďže 99% účinkujúcich má na hlave nejaký druh helmy :-).


I.M.P.S. The Relentless Chapter 2 from Blacksheep Productions on Vimeo.