Že vám to nic neříká? Nevadí, seznámíme. Google Image Labeler by šlo nazvat takovou malou webovou hříčkou, kterou pomáháte Googlu zkvalitňovat vyhledávání obrázků v jeho službě Google Image Search. Je to duel mezi dvěma uživateli, kteří se snaží popsat stejný obrázek, za což jsou ohodnoceni body. Kdo daný obrázek popíše v časovém limitu lépe, má víc bodů. Kdo to takhle zvládne po dobu dvou minut (série obrázků), vyhrává. Jednoduché jako facka, zábavné jako leckterá casual hra. Zabijete tím čas v práci, zlepšíte si znalost angličtiny a ještě pomůžete Googlu zlepšit vyhledávání obrázků.

A jak to vlastně funguje? Jednoduše. Nejprve si vyberete přezdívku, nebo si ponecháte základní – „guest“. Poté kliknete na tlačítko „Start labeling“ a začínáte. Hra trvá 2 minuty a během tohoto časového úseku bude před vás a vaše náhodně vybraného partnera předhozeno několik náhodně vybraných obrázků. U každého obrázku je specifikováno několik klíčových slov, které nesmíte použít. U obrázku bílého plovoucího člunu s vlajkou při západu slunce je to například „člun“, „voda, „obloha“. Vy tedy můžete použít slova „vlajka“, „západ slunce“, „bílá“ apod. Pokud se s partnerem shodnete například na slovu „vlajka“, získáváte určitý počet bodů. Čím specifičtější je váš popis, tím více bodů dostanete.

Za body si sice nic nekoupíte, ty jsou použity jen jako motivace pro „poražení“ partnera. Google Image Labeler je přesně ta hříčka, u které si říkáte ještě jednou, ještě jednou, teď to bude lepší, teď budu mít větší štěstí na obrázky. „Hra“ trvá jen 2 minuty, ale těch dvouminutovek může být několik desítek, pokud vás to chytne. GIL lze doporučit studentům angličtiny, obzvláště začátečníkům. Procvičí si tak slovní zásobu zábavným způsobem a naučí se spousty nových slovíček. Zapomeňte na casual flashovky, zkuste Google Image Labeler.