Tak se nám Ragnar po dlooouhé době na svém blogu trošku rozpovídal o Dreamfall Chapters. A jelikož já původní The Longest Journey a Dreamfall tůze rád, nemohl jsem si jeho nové „výmluvy“ nechat ujít.

Jak už je to vůbec dlouho co vyšel Dreamfall? Dva roky? Tři? Tak nějak. A asi tak nějak dlouho čteme na blogu Ragnara Tørnquista o jeho epizodickém pokračování jménem Chapters.

První oficiální oznámení z května 2007 bylo ještě krásně optimistické. Funcom se chlubil získáním grantu od norského filmového fondu na počáteční vývoj a vybudování technologického týmu, který zajistí produkci epizodického obsahu. Sluníčko svítilo, stromy se zelenaly a na louce kvetlo kvítí. Všechno bylo krásné. Jenže.

Jenže pak nic. Ticho. Sluníčko se schovalo za temné Hiborijské mraky, stromy opadaly a kvítí rozfoukalo švihání mečů. Ticho po pěšině. Kdo ví, co se stalo. Kdo ví, kam se poděl grant. Dreamfall Chapters se vypařily jako pára nad hrncem a od té doby o nich nepadlo jediné oficiální slovo. Ani malinkatičká zmínečka „Kašlem na to, nemá to cenu“. Vlastně, jak by taky mohly. Vždyť se na Chapters za celou dobu ani nezačalo pracovat…

Jediný kdo podával jakési zprávy tak byl právě Tørnquist. Tedy spíš „zprávy“ – „Ne, opravdu nic nemůžu říct“, „Ano chtěl bych něco říct, ale…“, „Zachvíly řeknu víc“, „Bude to super, vyčkejte“ To sme se toho dozvěděli.

Včera ale konečně padlo něco víc. Sice ne něco moc, ale přesto něco jo.

V prvé řadě je důležitá zásadní informace. Ano, hádáte správně. Ne, Dreamfall Chapters pořád nejsou ve vývoji. Všichni teď přece musí pilně pracovat na další Funcomácké onlinovce The Secret World a ta se zcela nečekaně ještě pěkně protáhne. (Tady by se docela hodilo zašpekulovat jestli on-line hry opravdu nezabíjí ostatní hry. Přece jenom už druhá on-linovka odsouvá Dreamfall na druhou kolej! To je na pováženou! :)

Až v druhé řadě Ragnar lehce nastínil svoji (tady je důležité slovo svoji) představu, jak by měly Chapters vypadat.
Příběh samozřejmě začne přesně tam, kde v Dreamfallu skončil. Přesto se ale díky epizodickému formátu podívame na původní děj i z jiných úhlů pohledu. Dočkáme se tedy nejspíš ještě více hratelných postav, než byla titulní trojice v Dreamfallu. Že by každá epizoda = jiná postava? Nebo pěkně „na střídačku“? Kdo ví.
Hratelnost by měla kráčet ve stopách Dreamfallu. Takže „3rd person adventure, mix puzzles and exploration and conversations and mini-games and action“. Samozřejmě s nově vylepšeným soubojovým systémem, který i přes totalní faux pas prostě nemůže chybět…
Hra bude zcela určitě šířena jenom digitálně (pirátství, blablabla) a rád by ji měl na všech dostupných „velkých“ platformách (včetně Wii). A nemělo by jít jen o nějakou kratší sérii pár epizodiček, ale doufá v dlouhou řadu kapitol z obou oddělených a přitom vzájemně propojených světů Starku a Arcadie.

A v neposlední (třetí) řadě by mělo jít o konečné a řádné završení celé série. V což můžeme jen doufat. Stejně jako můžeme doufat, že ho vůbec někdy uvidíme…

To je věru dávka informaci!

Ale což. Na pokračování The Longest Journey se čekalo 6 let. Takže má chlapec ještě čas, nechme ho ať si hraje…