Někdy je potřeba hru vypnout, začít hluboce dýchat a zavřít Dotabuff s vaší herní statistikou. Opravdu ani v Dotě není každý den posvícení, naštěstí se nabízí mnoho videí, které vám zlepší náladu, povzbudí vás nebo zavzpomínáte na lepší časy. V tomhle díle si projedeme pravidelný ale i nepravidelný týdenní  obsah, které komunita pro hráče tvoří. Nutno tedy podotknout, že budete potřebovat alespoň základní znalosti ze hry, jinak budete nejspíše tápat.

Dotacinema

Portál který toho tvoří nejvíce. Začíná se nedělí klasickým TOP 10. Ukázka deseti nejlepších akcí, které jim za týden komunita poslala. Po příchodu dvojky převzali veslo po Wodota, na jejichž kanál teď padá hodně prachu. Ti dělali to samé, akorát z původní Doty. A Dotacinema to dělá lépe, mnohem lépe. Efektněji, střídají hudbu a i samotný engine jim dává více možností, než ten co měl stařičký z Warcraft 3.

Následuje pondělí a asi nejoblíbenější série Fails of the week. Zde, jak už název napovídá, uvidíte přesný opak toho co v TOP 10. Občas se sejde 5 failů jindy třeba deset. Na úroveň jakou to má, to posouvají  Reaves a Sunsfan. Dva komentátoři, kteří vždy dokáží vše vtipně okecat co se děje na obrazovce i když je to vlastně smutné. Takže se někdy smějete vlastně jim.

Ve středu se těšíme na Workshop. Zde se představuje 5 nejlepších kousků ze Steam Workshopu. Pokud milujete oblečky na hrdiny, wardy, HUDy, tak tohle je přímo pro vás. Na 90% se předmět, který dostane místo v této středeční sérii, dostane do hry a budete si ho moci koupit.

Zbývají už jen nepravidelné série nebo ty převzaté, které Dotacinema vydává po domluvě s autory na svém kanálu (viz níže). V Symphony of Skills uvidíte, jak hezké je když team spolupracuje a 3 plošná dokážou smazat celý protější team z povrchu mapy. Headshot je série, kde jednotlivci pomocí skillu a často i trocha toho štěstí zabíjejí většinou hodně vzdálené nebo neviditelné protivníky.

Pyrion Flax

Chlap co si vydobyl slávu na youtube svojí originalitou a nyní spolupořádá britské turnaje v Dotě, komentuje zápasy v TobiWanem a má vlastního hlasatele ve hře. Takže co dokázal? Začalo to videem Pyrion Flax’s guide to Dota 2 (níže), kde svérázným způsobem ukázal jak dotě nerozumí a proč je tak těžká velice vtipným způsobem. Se svým britským přízvukem a stylizací MS Paint level 9000 vytvořil návody jak hrát hrdiny, popsal mapu, představil Roshona atd. Na Dotacinema pak tvořil sérii videí „I Suck at Dota 2„. Nedozvíte se nic podstatného, Pyrion však dokáže perfektně ukázat co hráče sere, jak je Dota nespravedlivá a jak vám bude ničit život.

Dota 2 Reporter Episodes

Hit posledních týdnů, který se dostal se čtvrtou episodou i na kanál Dotacinema. Šikula z kanálu WronchiAnimation doslova putuje s bezejmenným reportérem krajinou (mapou) a potkává hrdiny, neutrály v lese nebo se podívá do obchodu. Později se snaží pomáhat hrdinům při farmení nebo gankování. Takže uvidíte afk pudgeho, jak se runa vkládá do flašky, jak se jí tango nebo jak chudáci ancienti musí sdílet svůj domov po stackování. Odkaz pro shlédnutí všech epizod je zde.

Natus Vincere

Natus Vincere neboli Na’Vi je multigamingový klub a jejich Dota team vyhrál první International a na tom druhém byli druzí. Mají největší komunitu fanoušků v Evropě i když to jsou skoro všichni rusové. (*kurvený rusáky nemá nikdo rád, áno :) Na svém kanálu nabízí perfektně sestříhané momenty z jejich zápasů a občas i nějaké perličky. Na své si přijdou fanoušci Counter Strike: Global Offensive. Záznamy streamů hráčů na pub serverech, pohledy do zákulisí, videoblogy z turnajů atd.

Shitty diggest

Pokud jste někde viděli hlášku „perfect micro skills“ tak za to může právě Shitty diggest. A to prosím vyšly zatím jen 4 díly, ale komunita už sedm měsíců snažně prosí o další. Autor kanálu Krokodainer dokázal jasně a naprosto přesně vystihnout všechny zlozvyky (faily) hráčů a různé blbce, na které zkrátka čas od času narazíte. Podívejte se sami nebo níže.

Mythbusters

Videa od Pixel Laboratories mají pro změnu čistě edukativní charakter. Ptali jste se někdy sami sebe, co by se stalo, kdyby si hrdina koupil tohle, udělal tamto a nepřítel zrovna dělal něco úplně jiného? Obvykle ta situace nenastane ani jednou za 100 her, ale co kdyby že jo! v tom případě jsou Mythbusters přímo pro vás! Pixel Laboratorie jsou taky propojený s Dotacinema. Jedna epizoda vydávají u sebe, druhou tam. Stále ještě tvoří to samé pro první Dotu, kde se zřídka stane, že něco funguje jinak než ve dvojce.

Na závěr …

Jak vidíte stačí sledovat Dotacinema třeba na twitteru a uvidíte většinu co je výše popsáno. Pokud někdo vytvoří něco opravdu dobrého obvykle se to rozkřikne meze komunitou hodně rychle. Na závěr mám ještě 2 tipy, ale oba dva jsou teprve první nebo druhý díl, takže není jisté jestli se z toho utvoří něco stálého. Obě dvě videa jsou „extra“ vtipný. :)

Dota 2 The Adventures of Crystal Maiden – Ep.1

Dota 2 Pub Tale – The Definition of Rage Quit