Nápad s přepracováním již existujících her do vyššího rozlišení je nápadem, který zjevně má šanci na úspěch. Takový God of War bude v HD vypadat nádherně. I hráči na fórech si nápad pochvalují. A co na tom, že to bude stát 40 dolarů? Vadí vám to, nekupujte si to. Jak jednoduché. 

Řekl bych, že je téměř jisté, že pokud se s HD verzí GoW úspěch dostaví, čekají nás další tituly. Přepracování textur a objektů do vyššího rozlišení určitě není úplně zdarma, stejně tak je tu nebezpečí, že to sežere nějaký ten čas, který by talentovaní tvůrci mohli využít nějak jinak – např. dovolená. Nicméně pokud jde o titul, který má potenciál uspět i dnes, je tu obrovská šance, že si ho lidé znova koupí nebo ho upřednostní v této podobě před tou na PS2. Hry jsou totiž také o zážitku a velkou televizi má dnes stále více lidí, takže JE také potřeba jít s dobou. A pokud to staré hry samy od sebe neumí, tak je nutné jim v tom pomoct. Znovu je stvořit v HD. 

Můžete namítat, že původní hra na PS2 je dokonalá v té podobě, v jaké je, a budete mít třeba i pravdu (sám si to myslím o Silent Hillu 2 a MGS 3), ale na druhou stranu, jak víte, že to v HD nebude vypadat ještě o chlup lépe?! Převod do HD NEznamená nějaké automatizované převlékání šatů podle stanovené normy. Stále je to v rukou talentovaných tvůrců, kteří k procesu předělávání musí přistupovat s citem, jinak si asi na sebe chystají kanón, který budou mít po vydání hry v rukou fanoušci (kteří mají koule… do kanónu).

Všude se psalo v souvislosti s Monkey Islandem, jak že na nás teď budou útočit remaky starých pecek. Já však říkám, připravte si ocelí vyztužené deštníky, protože to nebudou remaky, co bude padat z oblohy. Budou to HD verze, a nebude jich málo.

Diskuse: Pokud ano, tak jaký remake byste si přáli VY?