halo 4 cortana

Tentokrát si dáme hezky kombinační týden. Koukneme na hry ze široka, na hry nezávislé, na technologie i na filmy. Plodný týden přinesl například Microsoftí konferenci Build, na které ty Windows 9 trochu překvapivě neoznámili. Ale tak hlavně že ten Start se vrátí. Pak se urodilo několik povedených trailerů a Kapitán Amerika začal drtit kina. My ale tenhle týden završíme trailerem na trochu jiný film. Takový, který má mnohem méně peněz, ale mnohem více testosteronu…

Phil Spencer šéfem Xboxu

Pondělí, 31. 3. 2014

Po Mattrickově odchodu zůstal Xbox tak nějak bez vedoucího ksichtu. Pak odešel i Whitten a začalo to vypadat docela bledě. Zachránil to Phil Spencer, který je od teď novým šéfem celého Xboxu. Víceméně dobrá volba, Spencer je veterán a ví která bije. Jen je možná trošku škoda, že to nedali Philu Harrisonovi. To by bylo ještě hezčí v kontextu jeho minulosti šéfa u Sony….

Zdroj: http://www.microsoft.com/en-us/news/misc/2014/mar14/03-31corpemail.aspx

Gmail má kulatiny

Úterý, 1. 4. 2014

Bylo to přesně na apríla v roce 2004, kdy Google oznámil spuštění své vlastní emailové služby. Nikdo jim tehdy to neskutečně velké 1 GB nevěřil a podívejme se kde je Gmail dnes. Pamatujete ještě ten první design? Pamatujete na absenci Labs, na absenci téměř všeho? Byla tam v podstatě jen odvážná idea emailů coby konverzací a ten velký prostor. A to tehdy bohatě stačilo.

Zdroj: gmail.com

Cortana

Středa, 2. 4. 2014

Z Windows Phone se pomalu stává použitelný systém. Teď už má i hlasového asistenta, kterým je známá Cortana. Ano, podle modré paní z Halo série. Zní pěkně, ale ty funkce co umí, nejsou nijak oslnivé. Adekvátní. Přijde mi, že Microsoft pořád jen dotahuje konkurenci, ale nic víc. Subjektivně vzato je Google Now pořád výrazně mocnější než Cortana nebo Siri. Zatím mají pořád co dohánět.

Zdroj: http://www.theverge.com/2014/4/2/5570866/cortana-windows-phone-8-1-digital-assistant

SOMA

Čtvrtek, 3. 4. 2014

Frictional Games se všem zaryli do mozku hororovou Penumbrou a hlavně Amnesií, která byla tak děsivá, že jsem ji prostě nedohrál. Teď kutí sci-fi horor SOMA, který vypadá úžasně. A nový trailer naznačil, že to nebude jen vesmírná loď, ale podíváme se i pod vodní hladinu. Zajímavý twist a můžeme jen spekulovat, kolik takových “twistů” vývojáři schovávají do hry a nevykecají to v trailerech.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=DKm-UaIw0Po

The Expendables 3

Pátek, 4. 4. 2014

Starým pákám ukazováčky pořád fungují a tak se bude střílet i potřetí. Kvůli lenosti a hamižnosti zmizel Willis, ale to vůbec nevadí. Náhradou je Ford a hlavního záporáka si střihne Gibson. K tomu se nově objeví Banderas a Snipes a to by bylo, aby to nebylo. Nový trailerem vypadá překvapivě nevýchodně a ne moc lacině, což je dobrá zpráva, oproti dvojce. Těším se velice!

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=eKTBh7_1JCI