steampunk inspired art from the game flockers from team 17

Zprávou týdne není nic jiného, než Oculus Rift, kterého spolkul Facebook. Docela by mě zajímalo kdo všechno měl o malou ambiciozní firmičku zájem. Na GDC, které bylo pár dnů před oznámením koupě, se prý šuškalo o několika zájemcích, ale jména ven nikdo nevynesl. Bohužel. Nabízel třeba Google málo? Nesedl se do noty s Microsoftem? Můžeme jen spekulovat. Stejně jako o tom co se stane s PC verzí Rollercoaster Tycoonu 4 na PC, nebo jak dopadnou nové ovečky od Team 17…

Rollercoaster Tycoon 4 na PC

Pondělí, 24. 3. 2014

Budeme mít nový Rollercoaster Tycoon! Hurá! Bude na mobily! Aha. Ona bude sice i PC verze, což je ještě děsivější představa, když je hra primárně designovaná na mobilní zařízení. Jenže PC verze bude radikálně odlišná. Tak jsem z toho jelen. Vznikají dva Rollercoaster Tycoony 4? Nebo jeden, který se pak překope? A jak se překope? Je v tom bordel, ale začínám se opatrně těšit.

Zdroj: http://www.digitalspy.co.uk/gaming/news/a559548/rollercoaster-tycoon-4-on-pc-will-be-a-completely-different-game.html

Oculus Rift

Úterý, 25. 3. 2014

Čert vem ten deal, o něm už všichni víme. Ale ty reakce, ty reakce! Fakt mě internet vytáčí a potřeboval bych nějaké tlačítko “vypnout blbce”. Jenže AI Googlu ještě bohužel takhle daleko není. Neměl by začít dělat Kickstarter nějaká školení, aby lidi pochopili co to vlastně je? Protože lidi absolutně netuší co to je. A pak máme aleje plné zvratek a zlomených srdíček. Nedík.

Zdroj: https://www.facebook.com/zuck/posts/10101319050523971?stream_ref=10

Fotky na Twitteru

Středa, 26. 3. 2014

Twitter je super. Sice to není žádný zlatý důl, ale zatím to nemrví tak, jak se stihl za posledních pár let exemplárně domrvit Facebook. Teď nám pánové z Twitteru pomalu zavádí nové funkce a jdou po tom, co dělá sociální síť atraktivnější pro všechny – fotky. Nově jde tagovat lidi a vkládat čtyři fotky do jednoho tweetu. Za mě super změny, jen tak dál.

Zdroj: https://blog.twitter.com/2014/photos-just-got-more-social

Amazon se blíží

Čtvrtek, 27. 3. 2014

A ne, teď nemyslím Amazon v Brně. Opět další rumory o konzoli od Amazonu, tentokrát už o tom, že bychom se měli dočkat oznámení velice brzy. Vážně jsem na tenhle set-top-box/konzoli zvědavý. Mohla by s “casual” (ať už to znamená cokoliv) trhem hodně zamávat. Amazon to prodá a proč by pak vývojáři nedělali hry na velerozšířenou konzoli? Budou a to i ti tradiční.

Zdroj: http://www.theverge.com/2014/3/27/5553946/amazon-set-top-box-event-announcement

Ovečky

Pátek, 28. 3. 2014

Ani se Team 17 nedivím, že jim už červíci lezou krkem. Asi proto přišli s novou hrou Flockers, kde budou pro změnu ovečky a hratelnost ala Lemmings. Vypadá to moc pěkně a zrovna tenhle typ hry mi celkem chybí. A vůbec bych nebyl proti, kdyby se tvůrci Worm pustili do něčeho radikálně odlišného, nečeho opravdu jiného. Ale i tak se na Flockers docela těším.

Zdroj: http://www.eurogamer.net/articles/2014-03-28-this-is-flockers-team17s-first-non-worms-game-in-quite-a-while