jupiter and pluto in space

Nová rubrika 64×5 vznikala mnohem déle, než nový design. Úplně prapůvodně jsem chtěl něco takového dělat u sebe na blogu s názvem Nedělní Koktejl. Pak to dlouho leželo v šuplíku. Pak jsem to pár dnů zkoušel formou neveřejného blogu na Tumblru. Tam mi to taky moc nesedlo. Pak to zase leželo. 19. listopadu 2012 jsme začali v redakci Kriplů řešit nový design a vůbec trochu aktualizované pojetí Kultury Kriplů. A pak mě to trklo – koncept vycházející z původního Nedělního Koktejlu se bude na novou KK skvěle hodit. Navíc to nijak nehoří, takže se s tím mohlo na nový design klidně počkat. Ptáte se proč se ale zrovna nová rubrika jmenuje takhle blbě? 64×5?

Je to prosté. Už úplně prapůvodní idea se točila kolem nějakého omezení. Na blogu i na KK se normálně vykecávám(e) jak se nám chce, délku textů si nijak nelimitujeme. Rubrika 64×5 bude (ehm, no, spíš “by měla”…) vycházet jednou týdně, vždycky v neděli. Na každý pracovní den daného týdne padne jeden odstavec o 64 slovech. Ani o slovíčko navíc. Proto 64 (slov) x 5 (dnů). Rubrika nebude shrnutím herních novinek za uplynulý týden. Jakkoliv bude “šedesátčtyřka” omezená prostorově, bude se obsahově držet principů Kultury Kriplů – naprosté svobody a vlastních názorů.

Jednou to tak můžou být herní věci, jindy filmové, někdy knihy, technologie, nebo různý mišmaš všeho možného. A samozřejmě s tím, že to nebude jen prosté papouškování novinek. Cílem 64×5 je, abyste měli v neděli před očima pět zajímavých věcí – věcí, které můžete rychle zkonzumovat jen na KK a zároveň se přímo z 64×5 můžete odpíchnout pomocí odkazů na zdroje dál. Ale dost už řečí, to by na úvod stačilo, pojďme se vrhnout na prví 64×5:

Garance

Pondělí, 9. 12. 2013

Nejen že vám GOG vrátí peníze když vám hra nepůjde. On vám je vrátí i v případě, že se ukliknete a koupíte (a nestáhnete) hru omylem. Nejen Steam by se od nich mohl učit. Jde o přístup a i když mám možnost volby, koupím hru radši na GOGu. Nemám vůbec nic proti Valve, ale podporovat šílené Poláky je mi prostě bližší. Dělají to správně.

Zdroj: GOG

Jupiter

Úterý, 10. 12. 2013

Přebarvičkovaného Speed Racera jsem s odřenýma ušima přetrpěl, na pomatený Cloud Atlas jsem se už radši neodvažoval. A na sci-fi novinku Jupiter Ascending se podle prvního traileru taky nemám důvod těšit. Sourozenci Wachowští tím zřejmě znova potvrdí, že první Matrix byla hrozná haluz. Pak už to šlo z kopce. Mila Kunis budiž, ale vousatý Channing Tatum? Děkuji, nechci. Nezachrání to ani špičkově vymazlené vizuály.

Zdroj: YouTube

Bota

Středa, 11. 12. 2013

Nositelné technologie přijdou brzy, ale všichni řeší maximálně Google Glass, nebo nadcházející iHodinky. Shamees Aden mezitím připravuje tisknutelné 3D boty z živoucího syntetického biologického materiálu. Ty vám padnou na nohy jako druhá kůže a přes noc je naložíte do speciální tekutiny. Buňky se obnoví a druhý den budou boty ready. Aden ale předpokládá, že by to mohla být běžná věc až v roce 2050…

Zdroj: Dezeen

Keep

Čtvrtek, 12. 12. 2013

Je vždycky příjemné vědět, že Google nezapomíná na to, že existuje i něco jako web. Todo aplikace Google Keep byla doposud jen mobilní – webová aplikace vypadala otřesně. Teď má ale hezký nový design a konečně se to dá plnohodnotně používat. Zajímalo by mě, jestli na Keep dělají dva tři lidi a “resources” na redesign si museli u svého manažera vybojovat. Nedivil bych se.

Zdroj: Google+

Android

Pátek, 13. 12. 2013

Tvůrce Androidu dělá něco super tajného. Google kvůli tomu nedávno koupil sedm robotických firem a čerstvě oznámenou osmou je Boston Dynamics. Amazon a jeho droni? Pche, z tohodle vyleze něco mnohem ambicioznějšího. Dočkáme se nějakých pomocníků do domácnosti, nebo to bude něco, co si teď neumíme ani představit? Google tomu očividně hodně věří, což z toho dělá projekt, který stojí za to bedlivě sledovat.

Zdroj: New York Times

Photo credit: uživatel Flickeru Koocbor, via Creative Commons: http://www.flickr.com/photos/koocbor/4593690142/