Úbohý, úbohý Drakensang. Kam ten svet speje, keď už ani v Nemecku nedokáže spoločnosť udržať kvalitné, takmer pravoverné cRPG. Radon Labs, autori oboch Drakensang hier mali finančné problémy a bolo to zlé. Zdalo sa, že prišla záchrana vo forme inej spoločnosti, ktorá ju odkúpila a… už viac nebude Drakensang. Vlastne bude, ale vôbec to nebude pekná hra. Bude bez citu, bez rozprávkového kúzla Das Schwarze Auge. Brrr.

Vyzerá to tak, že značka, resp. meno Drakensang ostalo novej spoločnosti a tá ju teraz využije na tvorbu online Diablo klonu. Presne tak, Drakensang Online by mala byť – podľa dostupných nemeckých informácií free to play online hra, bez licencie Das Schwarze Auge. A ako prvá veľmi krátka ukážka naznačuje zmení sa i herný štýl na hack&slash. Taká to bola príjemná séria, so závanom starých čias PC hrania, a tak zle to celé skončilo.

Na jednej strane môžeme byť radi, že autori z Radon Labs majú teraz prácu a nemusia sa túlať po pracovných úradoch. Avšak pre nás hráčov obľubujúcich klasické (alebo takmer klasické cRPG) je to rana pod pás. Dragon Age sa tiež mení na nepoznanie, čo nám ostáva k dobru? Opäť sa vracať k starým – dobrým hrám. A keby som rád niečo nové? Ohlásime definitívne koniec jednej éry cRPG? Alebo sa ešte stále budeme spoliehať, že indie scéna dokáže vytvoriť kúzelné veci ako Knights of the Chalice, či Eschalon?

V každom prípade, prvé dve hry boli príjemným osviežením druhej polovice prvého desaťročia 21. storočia. Aspoň za to im vďaka.