screenshot of todoist app

Začínám být podezřele blízko nirváně. Tomu, abych jednou pro vždy vyřešil svoje todo potřeby. Úkolovníček, diář, poznámky, kalendář, či jak tomu chcete říkat. Je fajn mít nějaký systém jak si zapisovat úkoly, ale nejsou fajn řešení, která se nabízí. Možná jsem jen příliš náročný, možná je to fakt bída. A teď, už ani nevím jak a kde, jsem objevil Todoist. Taky není dokonalý, ale je dobrý natolik, že už jsem si zaplatil prémiovou verzi. So I guess you could say things are getting pretty serious.

Obří výhoda Todoistu, která vás hned praští do očí, je jeho všudypřítomnost. Těžko byste hledali platformu, na kterou Todoist není. Vedle všech obvyklých podezřelých si ho můžete nacpat i do Outlooku, Thunderbirdu, nebo Gmailu. Můžete v něm mít poznámky k jednotlivých úkolům. Pod-úkoly a pod-úkoly pod-úkolů. Různé projekty. Tagy. Filtry. Soubory. Push notifikace. Upozornění SMSkou. You name it.

Kdybych měl začít jmenovat co mi na Todoistu vadí, byl by to velmi krátký seznam. Navíc že by mi vyloženě něco vadilo, to se říct nedá. K dokonalosti chybí snad jen nějaká možnost synchronizace s Google Kalendářem a možnost šaškování s designem. Jinak jsem na nic, co by mi leželo v žaludku, za ty dva měsíce každodenního používání, nenarazil.

V minulosti jsem to zkoušel třeba s Wunderkitem/Wunderlistem (2), který měl super funkce a pěkně vypadal. Byl ale jaksi těžkopádný a ve výsledku mi něčím nesedl. Nedokáži ukázat prstem na jednu věc co mi vadila, spíš mi to prostě i přes nesporné kvality tak nějak nesedlo. Pak jsem zkoušel fungovat jen offline s Moleskinem, ale brzy jsem zjistil, že čistě analogové řešení pro mě nefunguje. Ještě na přelomu roku jsem zkoušel i Google Keep, který se mi líbil jednoduchostí. Jenže jednoduchost to byla až příliš velká a ve výsledku nevyhovující.

A pak jsem narazil na Todoist. Zatím tedy kombinuju Todoist s Google Kalendářem a papírovým diářem Papelote. Do Google Kalendáře píšu věci, na které chci být upozorněn  notifikací. Do Todoistu všechny úkoly a poznámky k nim, roztříděné na projekty. A do Papelote jen tak doplňkově čmárám zbytek. Místo tří věcí bych rád používal jen jednu. Není to dokonalé řešení, ale začínám být podezřele blízko nirváně.