A ono si predstavte… keď k istému nemeckému magazínu priložili Rabbids Go Home, divil som sa. Vraj PC verzia, originál od Ubisoftu. Čože? PC? Ale veď o tej hre nikto, nikdy nepočul – teda na PC na nej nikto nikdy nepočul. Wii-čko je samozrejmé. PC. Po chvíľke pátrania som zistil, že sa PC verzia normálne predáva v Rusku. Takže to máme hru, ktorá sa v Nemecku dostala medzi ľudí ako príloha časopisu a predaj v Rusku, o ktorej nikto nič nevie. Mimochodom…to nie je prvý krát!


I druhý šialený králici prišli na PC len tak, bez povšimnutia. Medzi nami, je to zbierka mini hier (a na PC nie práve najovládateľnejších), ale… čo si budeme hovoriť sú to králičci ušatí…takže áno, mám ich doma :-)

OK, kúpiť sa to nikde normálne nedá, zohnať sa to však nejakým spôsobom dať musí. Ehm, teda poviem vám… šialení králici (vlastne správne po slovensky by to malo byť, pokiaľ ma skleróza nešáli – šialené králiky – ale koho v tento moment zaujíma spisovno, však :) ), ktorí by radi domov sú na PC. Ako vždy sú zábavní a veľmi fajn akurát… Ktorý blbec navrhoval to ovládanie na klávesnici!!! V histórii počítačového hrania som už zniesol kde-čo, videl kde-koho, ale na debilné klávesnicové ovládanie si asi nikdy nezvyknem. Myslím, že keby sme to ovládali dvaja, aspoň by to bolo hrateľné (alebo si musím zohnať nejaký novší gamepad… hmm, na PC? Ste sa so šialeným králikom zrazili!?)

Inak svojim komediálnym spôsobom je to fajn, až na tú ruštinu. Jasné, účastnil som sa istý čas výučby jazyka ruského, ale pamätajte si po tých rokoch tie hieroglyfy. Nemožné. O lúštenie reči sa radšej ani pokúšať nebudem – i keď to je jednoduchšie ako písmo. Ešteže zajace majú stále to svoje nádherné Daaaaaaaaaaaaaaah! (čo bol zhruba aj môj výkrik keď som sa dozvedel, že som natrafil na ruskú verziu :-) Cesty Pána a internetu sú nevyspytateľné.)

A viete čo je na tom nakoniec najlepšie?

Mal som sto chutí napísať tuzemskému distribútorovi, že čo sme mi od macochy! Zašiel som na ich stránku, zadal do vyhľadávania (pre istotu) Rabbids a hádajte na čo som našiel predobjednávku?! Presne. Hovorím, cesty Pána.

A ty už teraz milý čitateľ vieš jedno (vlastne dve) – graficky sa to nijako nelíši od Wii verzie, na klávesnici je to prakticky neovládateľné a (ehm, tak tri) čoskoro bude Rabbids Go Home na PC k dostaniu aj v našich zemepisných šírkach (za celkom priaznivú, ľudovú cenu).

Daaaaaaaaah! No nie?

Aj tak sa teším. Hello Playman…jedného zákazníka máte istého! :)