Pánové z Ubisoftu se zbláznili! Připomíná mi to scénu ze Švejka, kdy Lukášův pluk se měl přesunovat podle zjevně hovadskejch rozkazů, dokud mu jistý plukovník nesdělil, že generální se zbláznil, má paralízu a rozesílá tyhle pitomosti na všechny strany – ale doručit sme vám tu blbost museli, protože ještě nepřišel seshora příkaz o ignorování generálových rozkazů.

Ve vedení Ubisoftu se muselo stát něco velmi podobného, protože jinak si nedovedu vysvětlit jejich strategii. Předmětem kritiky je samozřejmě nová ochrana Online Service Platform, která má snad za cíl snížit pirátství ubisoftích her a zvýšit prodeje? Jakoby všichni už dávno nevěděli, že nic takového na PC nefungovalo, nefunguje a nikdy fungovat nebude! Jen se tím znepříjemňuje život právě těm drahým platícím zákazníkům!

Online Service Platform je skutečně zhovadilost. Ve zkratce: Představte si, že si koupíte PC hru, např. Assassins Creed 2 (ano, už zde je použita nová Ubi zabijácká ochrana), strčíte DVD do mechaniky, nainstalujete a ejhle! Ono se to musí připojit k internetu. Fajn. Už tu máme řadu her, které se na netu ověřují, nebo registrují na steamu, to přežijem. Ale dále? Vězte, že bez neustálého připojení si prostě nezahrajete? Co to k****, s prominutím? Jakou má souvislost offline hraní na PC s online připojením na internetu?

Zřejmě se vedení Ubi doslechli o jakýchsi onlinovkách a multiplayerech, že je to jakž tak prostor, kde se hry na PC kupují, protože jinak je problém připojovat se na oficiální servery. A co kdybychom toho využili i u offline her? Řekli si. Kdo se nám kdykoli během hraní neověří? Toho do hry zkrátka nepustíme. Ale nejen to! Pokud např. disponujete internetem od poskytovatele náchylného k výpadkům (např. UPC, že), budete si s každým výpadkem muset udělat pauzu, dokud net zase nenaskočí…

Co to *****?

A vemte si to ze strany prodejců. V Ubisoftu mají asi nějaké nevyřízené účty s prodejci her? Že se jim chtějí tak strašně pomstít? Víte jaké jsou i dnes problémy s hrami na PC? S nekompatibilitou, složitostí instalace, nastavení, ovladačů grafické karty, atd. atd. i u her, u kterých byste to vůbec nečekali? Lidé volají a ptají se na ty nejzákladnější věci a hry jim prostě nefungují, ne a ne a ne. – Už ste zkoušeli nainstalovat nové ovladače grafické karty?

Představte si, co se stane, až se začne prodávat Assassins Creed 2. Jistě, všichni prodejci budou mít na svých stránkách viditelně uvedené, že hra vyžaduje stálé připojení k internetu, ale bude to snad znamenat, že si i laikové uvědomí, co to vlastně obnáší? Oni si hru koupí, ale pak…., až si ji přinesou domů, nainstalují, zhrozí se, propadnou panice, zavolají kamarádům, ti to s nimi nevyřeší, oni se naštvou a zavolají samozřejmě prodejcům…

Hra mi nejde spustit, a když už, stále se vypíná! A při posledním hraní se mi neuložila! Jak to? Dělejte s tim něco!!!!

Tak to prostě funguje, to je nová protipirátská ochrana.

Děláte si srandu! Hned mi vraťte peníze!

Ubisoft se zbláznil. Chce totálně zničit hraní na PC? Tak strašně nenávidí prodejce her? Nebo o co jim jde?

Každopádně další bod pro konzole…